Výčep

Vybíráme výčepní zařízení do domácnosti

Kvalitní výčepní zařízení dnes již nestojí nijak horentní sumy, a tak není od věci si některé vybrat. Takový naražený soudek na vlastní akci je velmi příjemnou záležitostí. Kvalitně vychlazená dvanáctka, kterou si načepujete vlastníma rukama, rozhodně stojí za to. Podívejme se teda na to, jak mohou výčepní zařízení vypadat. Rozhodně je vhodné o výčepech znát několik základních fakt, která vám pomohou při jejich výběru. V závěru článku ostatně samotné konkrétní výčepní zařízení doporučíme.

S kompresorem či bez něj?

Chcete-li mít doma kompletní výčepní zařízení, pak je třeba volit takové, které má v sobě integrovaný kompresor. Díky němu se dostávají do piva potřebné bublinky a je poháněno ven ze sudu. Volit můžete klidně i výčepní zařízení, které kompresorem disponovat nebude. K tomu je ale třeba připojit buď právě klasický kompresor, který má kdekdo v dílně, nebo bombu natlakovanou CO2. Ta je ideální spíše pro ty, kteří mají raději více sycené pivo. V každém případě je na tento výběr nezbytné myslet.

Narážecí hlava

Bez narážecí hlavy si žádný sud nenačnete! Vybírat můžete ze dvou základních typů hlav. Tu první představuje typ bajonet. Jedná se o narážení, které se prostě a jednoduše na sud nacvakne. Pivo pak může putovat hadicemi směrem do výčepu a pak do půllitru. Mimo bajonetu se také hojně používá klasické zařízení zašroubovacího charakteru. Na tom je drážka připomínající závit, která se otočí na správnou stranu a sud je naražen. Optimální je mít doma obě hlavy.

Naším tipem je Lindr PYGMY 20/K

Domácí výčepní zařízení Lindr PYGMY 20/K se vyznačuje tím, že jde o komplexní set, který disponuje i integrovaným kompresorem. Jeho součástí jsou i spojovací hadice. Chladící výkon je průběžný a činí 15-20 l/hod. Díky němu bez větších potíží vytočíte za hodinu skvělých 30 až 40 vychlazených piv. Pracovní tlak 2,4 baru svědčí o tom, že se můžete spolehnout na skvělého parťáka pro domácí oslavy.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *