Výběr vánočního stromku

Vybíráme vánoční stromek

Výběr vánočního stromku není rozhodně až tolik jednoduchý. Kdo by se chtěl ostatně dočkat toho, že stromek v brzké době opadá, anebo toho, že bude napadený nějakým škůdcem. Vánoční stromek je poroto nutné volit s největší obezřetností. Jistotu mají snad jenom ti, kteří mají stromek na své vlastní zahradě. To se ale často nestává, a tak je ideální vyrazit jej někam koupit. Kam tedy jít a na co si dát maximální pozor?

Prodejcům u supermarketů je lepší se vyhnout

Když už vyrážíte koupit krásný vánoční stromek, pak je vhodné činit tak někde jinde než u supermarketu. Pokud si myslíte, že tento sortiment bude vyprodán, tak jste na omylu. V každém případě tomu tak nebude. V brzké době zakoupený stromek může být uřezaný v lese klidně již koncem podzimu a z hlediska samotných jehliček se můžete dočkat spíše jakéhosi holátka.

Pozor na výrazné slevy

U mnohých prodejců se objevují také maximální možné slevy na stromky. Kdyby se jednalo o skutečně hezké vánoční stromky, jistě by ve slevě nebyly. Někteří prodejci to dokonce dělají tak, že si nechají natisknout slevové kupóny, vánoční stromky zdraží a pak je prodávají rádoby se slevou. Ostatně když tento klasický trik funguje u celé řady jiného zboží, proč by neměl platit i u vánočních stromků. Ostatně ve slevě naleznete i stromek umělý. U toho se ale ničeho zlého pravděpodobně nedočkáte.

Jaké jsou letos ceny stromků?

Když se podíváme na ceny, tak zjistíme, že se nijak dramaticky oproti loňskému roku nezměnily. Smrček lze koupit klidně o kolem 200 až 300 korun. Za stříbrný smrček zaplatíte řádově o 50 až 100 korun více a za borovičku to bude už kolem 400 korun. Nejdražší jsou samozřejmě jedle. Ty vyjdou tak kolem 700 korun. Pokud ale nešetříte každou korunu, tak vám tento stromek vydrží nejdéle.
Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *