Schůdky

Vybíráme schůdky pro domácnost

Schůdky pro domácnost anebo nějaký menší žebřík patří mezi pomůcky, bez kterých se v podstatě neobejdeme. Pokud se i vy rozhodujete, jaké by byly nejvhodnější, nevybírejte pouze podle nejnižší ceny. Na prvním místě by totiž měla být bezpečnost. Podívejme se tedy na to, jaké schůdky a žebříky jsou momentálně na trhu k dispozici. Rozhodně je možné hovořit o tom, že mnohé vypadají moc dobře a mohou se vyplatit.

Dřevěné schůdky minulostí

V dobách ještě nedávno minulých byly k dispozici většinou pouze dřevěné žebříky a schůdky. Není se čemu divit, jelikož s kvalitnějším a poddajnějším materiálem, než je dřevo, se prakticky nepracovalo. Klasický dřevěný žebřík dnes již v nejrůznějších hobby marketech seženete jen zcela výjimečně. Koupit lze bez větších komplikací snad pouze malířské štafle, které ještě stále malíři pokojů rádi používají. Poměr mezi cenou a užitnou hodnotou je u štaflí stále skvělý, takže si je řemeslníci nemohou vynachválit.

Hliníkové schůdky a větší žebříky

Většinou jsou doma zapotřebí pro běžné práce klasické malé schůdky do domácnosti. Ty se dnes vyrábějí především v hliníkové podobě. Nabízejí pracovní výšku okolo 2 metrů a můžete s nimi velmi jednoduše pracovat. Postačí vám bez potíží k mnoha zcela běžným úkonům, jež musíte vykonávat ve výšce. Typické jsou výměny žárovek anebo věšení záclon a mnohé jiné činnosti, které by se pouze ze židle vykonávaly složitě. Pro práci na zahradě na stromech anebo na střechách je zapotřebí trojdílného hliníkového žebříku.

Hmotnost a další důležité vlastnosti

Velmi důležitou roli hraje hmotnost. Máte-li doma těžké skládací schůdky, zbytečně se při manipulaci s nimi nadřete. Optimální je volit modely s protiskluzovými nálepkami na spodní části samotných schůdků. Zapomenout bychom neměli ani na bezpečnostní pojistku, jež by měla udržet schůdky pohromadě i v případě nějakého nepřirozeného pohybu. Nesmí se zkrátka kompletně rozevřít.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *