Vybíráme s předstihem: krbová kamna pro tu správnou zimní pohodu

Nečekejte letos až se zima zeptá a poohlédněte se po vhodných krbových kamnech už teď. Nebudete se tak muset v prvních chladných dnech spoléhat na tepelnou pohodu z externího zdroje nebo se potýkat s protahujícím průvanem, zatímco na poslední chvíli provádíte poslední úpravy na komínu.

Na jaká kamna vsadit?

Kachlová nebo kovová? Tak takovou otázku byste si měli položit ještě předtím než vstoupíte do obchodu. Velmi rychle zapomeňte na levná plechová kamna, ta jsou vůbec tou nejhorší možností. Dokáží se sice rychle rozpálit, ale stejně rychle ne-li rychleji také vychladnout. Pohodlné vytopení bytu i přes noc od nich tedy nečekejte.

To litinová krbová kamna si s tímto problémem poradí o mnoho lépe. Dokáží akumulovat teplo na velmi dlouhou dobu a navíc bývají po designové stránce velmi atraktivní. A co klasická kachlová kamna? U těch se možná při rozpalování trochu zapotíte, zato vám však místnost budou kvalitně vyhřívat i několik hodin poté, co v jejich útrobách uhasne poslední žhavý uhlík.

Zjistěte, jaký výkon budete potřebovat

Nákup příliš výkonných kamen patří k nejčastějším chybám, které milovníci tradičního tepla dělají. Připravují se takříkajíc na strýčka příhodu a vůbec netuší, že pravidelné „škrcení“ naddimenzovaným kamnům škodí a negativně se podepisuje také na spotřebě paliva a zakouřených sklech. Krbová kamna proto vždy vybírejte s maximálním ohledem na velikost vytápěného prostoru. Potřebný výkon zjistíte snadno díky praktickému vzorečku: 1 kW vyhřeje 20 až 40 m2.

Nezapomeňte, že záleží také na tom, jestli bydlíte v novostavbě nebo starém rodinném domě. Neváhejte se proto obrátit na odborníky, kteří vám s výběrem krbových kamen, ale i s nákupem veškerého další příslušenství, ochotně a rádi poradí. Díky nim vám budou vaše nová krbová kamna po celou zimu dělat jen a jen radost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *