Vybíráme pletivo na plot

Kvalitní pletivo si dnes najde místo na každém plotě. V minulosti bylo pletivo jakousi tradiční záležitostí, u níž neexistovala žádná možnost volby jednotlivého druhu. Dnes je na trhu již tolik druhů pletiva, že se stoprocentně vyplatí vsadit na takový typ, který vám bude sloužit velmi dlouhou dobu a bude vypadat stále jako nový. Pokusme si tedy ukázat, že i nejlevnější pletivo může v některých případech splňovat veškeré požadavky, které na něj budete klást. Vše se pokusíme popsat na třech základních typech pletiva.

Pozink se již příliš nenosí

Klasikou dob minulých byl zejména pozink. Prodej pletiva se fakticky skládat pouze z toho, že byly nabízeny podnikové role v různých šířkách. Dnes je toto pletivo na trhu k dispozici také, nicméně prodává se stále méně, a to hlavně díky své ne příliš vysoké kvalitě a také díky tomu, že pozink postupem času začne rezivět a nevydrží hezký. Pokud potřebujete pletivo napořád v sadu anebo někde mimo domov, pozink postačí.

Moderní poplastované pletivo

Nejoblíbenější volbou je bezesporu poplastované pletivo. To je vyráběno ze zmiňovaného pozinkovaného plechu, který je rovnoměrně po svém povrchu opatřen plastovou vrstvou. Bez větších problémů tak máte materiál, který vydrží velmi dlouhou dobu a bude vypadat naprosto perfektně. Poplastované pletivo se dokáže přizpůsobit i nepříznivému počasí, takže mu nevadí střídání vysokých teplot a deště či mrazu. Pletivo je navíc flexibilní, takže jej budete moci napnout dle potřeby tak, jak jen budete chtít.

Pevné poplastované pletivo

Jestliže chcete vsadit na rychlejší stavbu plotu, vyplatí se pevné poplastované pletivo. Jedná se o dráty, jež se dávají mezi jednotlivé sloupky v plotu a celková konstrukce plotu je ještě více stabilní a plot pevný. Pro zloděje je také tento typ plotu obtížněji překonatelný.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.