Vybíráme písek do pískoviště

Pokud chcete udělat dětem radost a zkonstruovat jim pískoviště, určitě byste měli vybrat ten správný písek. V současnosti je k dispozici spousta různých druhů, a tak není od věci podívat se podrobně na to, jaký písek do pískoviště nasypat. Určitě nemůžete volit první, na který narazíte, a to především z hygienického hlediska a také z pohledu jeho tvarovatelnosti. Některé druhy nejsou zkrátka vhodné. V následujících řádcích se přesně soustředíme na to, jaký písek do pískoviště vybrat a proč tak učinit.

Nejvhodnější písek do dětského pískoviště

Nejvhodnější písek do dětského pískovištěpísek do dětského pískoviště je zcela určitě tan s frakcí 0/4. Jedná se o velmi jemný vypraný písek, který obsahuje zrna do velikosti 4 milimetrů. Při práci je maximálně jemný a bábovičky z něj jdou dělat bez větších problémů. Vybírat jej můžete jak v sypané variantě, tak i v pytlích. Sypaný písek je ovšem mnohem výhodnější cenově. Oba dva musí samozřejmě splňovat zdravotní kritéria. Jedná se o certifikaci konkrétního zdravotního ústavu o tom, že je písek zcela nezávadný a neobsahuje žádné ostré předměty či jiné zdraví nebezpečné látky.

Písek na obsyp pískoviště

Pokud potřebujete pouze obsypat konkrétní místa, která jsou součástí pískoviště, vyplatí se spíše jemný kačírek frakce 4/8. Bez větších problémů jej můžete dát okolo houpaček doskočiště nebo i do okolí pískoviště. Kačírek je poněkud hrubozrnnější a bude mimo jiné i moc hezky vypadat při finální úpravě pískoviště a jeho okolí.

Alternativní řešení pro domácí pískoviště

Jestliže potřebujete levnější alternativu pouze na domácí použití, vyplatí se vsadit na frakci 0/8. Ta je poněkud hrubší, nicméně jedná se také o praný typ písku, ze kterého děti udělají krásné bábovičky a jiné stavby. Obsahuje i větší kamínky, a to do celkového průměru 8 mm, a tak jej můžete použít i do okolí pískoviště jako obsyp.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.