IMAG0117

Vybíráme kvalitní mop na podlahu

Úklid podlahové plochy konkrétního domu je prakticky dennodenní řeholí, bez které se nelze obejít. Mnohé hospodyňky mohou argumentovat, že uklízet je třeba až tehdy, když je špína skutečně viditelná, nicméně s takovými to asi není úplně jednoduché. Podlaha v interiéru by se měla stírat každý týden. Nejde o nijak náročnou činnost, která by měla člověka vyřadit na delší dobu z provozu. Stačí jen chtít a mít kvalitní prostředek, který nám vše maximálně usnadní. Podívejme se tedy na mopy a jejich možnosti.

I nejlevnější mop to zvládne

Koupě nejlevnějšího mopu zcela určitě není ideální, nicméně i takový umí zvládnout bez potíží kompletně celou podlahovou plochu interiéru. Koupit se dá klidně i za nějakých 200 korun+ cca 50 korun za návlek. Tento mop na podlahu je sice maximálně ekonomický, nicméně pokaždé, když budete potřebovat látkový návlek omýt, bude nezbytné jej ručně sundat a pak vypláchnout v čisté horké vodě. Madlo mopu také nebude úplně ideální, jelikož je často příliš tenké a není možné jej teleskopicky zmenšit dle potřeby. Nejlevnější mopy se mnohdy i lámou.

Vsaďte na kvalitu!

Pokud jste za mop ochotni dát více než 500 korun, určitě se setkáte se skutečně kvalitními prostředky, které zvládnou svou práci dokonale, a bude radost s nimi pracovat. Dražší mop bude určitě koncipován tak, že se nebude nutné ke kyblíku s vodou shýbat, ale díky mechanismu jej vymácháme bez namočení vlastních rukou. Kvalitní mop je také vybaven teleskopickou tyčí, jež dokáže práci přizpůsobit přesně na míru. U kvalitního mopu také vydrží dlouho nezničené návleky na něj.

Tipy na koupi mopu

Asi jedničkou mezi úklidovou technikou je značka Leifheit. Německý mop Leifheit nabízí propracovanou techniku, která je ale vykoupena nejvyšší cenou. Pokud chcete větší kompromis, pak můžete koupit mop Vileda, který je na obrázku. Ten je poněkud levnější. Jeho cena se pohybuje kolem 500 korun. Návleky na něj vyjdou v akci 170 korun za kus.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *