Svítilna

Vyberte vánoční dárky pro muže, které mají smysl

Nová doba přinesla nový pohled i na dárky. Lidé nakupují méně dárků, avšak výrazně hodnotnější a takové, které dávají smysl. Muž nepotřebuje vtipný vánoční svetr, ani další hrníček na kafe do zaměstnání. Pod vánočními stromky se budou letos objevovat věci pro opravdické chlapy. Pro ty, co teď tráví více času v přírodě než u moře, kteří méně využívají řemeslníky a spíše si věci udělají svépomocí, i pro všechny, jež hledají své nové hobby, aby obstáli v dnešní DIY době.

Oblečte jej do divočiny

Nenapadlo vás hledat luxusní dárek pro muže v mysliveckých potřebách? Tak to je chyba, protože to je možné i v případě, když doma myslivce nemáte. Lovecké a myslivecké potřeby rozhodně nejsou jen pro myslivce. Nečekejte žádné myslivecké uniformy, ale luxusní oděvy do divočiny, v moderním designu, v propracovaných střizích a z funkčních materiálů. Bunda Deerhunter či bunda Harkila – to jsou pojmy i mezi milovníky outdoor aktivit. Avšak v loveckých potřebách koupíte oblečení do přírody s „inteligencí“ lovce zážitků, který chce pozorovat a nerušit. Tipem na dárek je nyní v zimě například kvalitní zimní lovecká obuv z e-shopu Kostelecky.cz. Ne webové stránce https://www.kostelecky.cz/lovecke-potreby/ si vyberete nejen ji.

Svítilna

Svítilna: Zdroj obrázku Kostelecky.cz

Oblečte jej na zahradu i do dílny

Domácí kutil, ať již zahradní, či ten, kterého najdete nejčastěji v dílně a v garáži, ocení jako dárek rovněž oblečení. A opět půjde o profi oděvy – o pracovní oděvy, které se hodí pro práci v dílně i na zahradě. Dnes však často i do přírody, protože svým designem a funkcemi patří i tam. Výbava domácího kutila, to by však měly být též veškeré ochranné pracovní pomůcky. Kvalitní najdete třeba pod značkou Husqvarna. Tyto pomůcky chrání například při práci s motorovou pilou, ale i pouhým křovinořezem, plotostřihem a dalším zahradním nářadím, které je vždy nutné používat s vhodnými ochrannými pomůckami. Synonymem pro pracovní oděvy Brno je firma Gardentech. Avšak její sortiment pracovních oděvů a ochranných pomůcek koupíte i v e-shopu na webových stránkách https://www.gardentech.cz/shop/ochranne-pomucky-odevy/. Stejně tak, jako třeba zmiňovanou techniku Husqvarna.

Pracovní bunda

Pracovní bunda: Zdroj obrázku Gardentech.cz

Užitečné dárky – to je především užitečná technika

Soběstačný muž, zejména pokud bydlí v rodinném domě, nebo má chalupu, potřebuje dobře vybavenou dílnu.Vždy je potřeba něco opravit, přivařit, vyvrtat… Při mnoha opravách či při větší rekonstrukci jsme odkázáni na řemeslníka jenom proto, že nám chybí správné nářadí a technika. Její cena přitom není vysoká, dostupnost je snadná, a tak není důvod platit zbytečně někoho, kdo udělá to, co šikovnější muž v domácnosti zvládne zcela svépomocí. Typickým příkladem je svářečka na plasty, ale též potřeby pro klasické sváření kovů. Dobrou volbou je například svářecí inventor KITin, který je vhodný i pro kutilské svařování ve vysoké kvalitě. Potřeby pro sváření plastových trubek (https://www.svartop.cz/svareci-technika/svarecky-plastovych-trubek/), ale i kovů nabízí společnost Svartop na svém e-shopu.Svářečka

Svářečka: Zdroj obrázku Svartop.cz

Vraťme mužům do kapsy nůž

Kdysi patřilo k dobrému bontonu, aby muž nabídl ženě čistý kapesník na slzy, ale rovněž pomoc v nouzi. S nožem v kapse spravil třeba podpatek na botě. Nůž je základním survival nástrojem a neměl by chybět třeba v autě, v kapsičce na kolo, ale ani v batohu. Dobu sice ovládly skládací kapesní nože, ale ty nestačí na všechno. Krásné lovecké a outdoor nože však nezmizely. Muži si je dokonce svépomocí vyrábí. Ne proto, že by nešly krásné a užitečné nože tohoto typu koupit. Výroba nože se změnila na ukázku dovedností a kreativity. Výhodou je, že čepele na výrobu nožů, střenky, jiné polotovary i postupy výroby jsou dnes snadno dostupné. Takže pokud chcete obdarovat muže, který miluje ruční práce, je modelář, domácí kutil, či je třeba pouze zvídavý, věnujete mu pomůcky pro výrobu nože. Jako dárky se hodí především stavebnice nože, jaké najdete na webových stránkách https://www.jatagan.eu/stavebnice-nozu/. Specializuje se na ně e-shop s potřebami pro výrobu nožů – Jatagan.eu.

Stavebnice nože

Stavebnice nože: Zdroj obrázku Jatagan.eu

Svítilna: Zdroj náhledového obrázku Kostelecky.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *