Postel

Výběr správné matrace a postele jako základ pro optimální spánek

Dostatek kvalitního spánku je pro každého z nás nezbytný a mnozí jej považujeme za samozřejmost. Ne vždy tomu tak ovšem je. Nesmírně důležité jsou podmínky, které si pro relaxaci i spánek vytvoříte. Jejich základem je bezesporu správná volba matrace a postele. My se na obojí soustředíme v následujících řádcích. Nezapomeneme přitom ani na další záležitosti, jež s kvalitou spánku přímo souvisejí.

Jaké matrace vybírat?

Matrací se na trhu nachází poměrně velké množství. Při výběru konkrétní byste se měli zaměřit na rozměry, jež musí korespondovat s postelí. Vybírat lze jak klasické matrace, tak i provedení dvojnásobně velké do manželské postele. Dbát se vyplatí zejména na materiál. Nejčastěji se prosazují především následující matrace.

Latexové

Jsou hypoalergenní, a to díky ryze přírodnímu původu. Optimální jsou i z pohledu ortopedických vlastností a elasticity.

Pružinové

Na nějaké starší vytahané pružiny zapomeňte. Moderní pružinové matrace mají ukryté pružiny ve vysoce gramážním filcu. Jsou prodyšné a maximálně pohodlné.

Matrace

Pěnové

Tady je zapotřebí znát charakter pěny. HR pěna tvoří základ sendvičových modelů. Jinak jsou oblíbené i variace z líné pěny, jež je směsí HR a PUR pěny.

U matrací je zapotřebí také dbát na atesty. Typické jsou v tomto ohledu ortopedické matrace poskytující speciální oporu kosternímu aparátu. Stejně tak se atesty vyznačují i zdravotní matrace.

Postel z masivu, lamina, či kovu?

Jestliže máte dostatek finančních prostředků, určitě volte časem i spokojenými lidmi prověřené postele z masivu. Jsou bytelné, pevné a vydrží navěky. MDF desky jsou ovšem pevné také a postele z lamina cenově vyjdou mnohem lépe. Nevydrží sice tolik, ale za čas pořídíte za přijatelné peníze nový model. Kov je stále poměrně netradiční, nicméně v bytelné podobě se volit dá.

Postel

Nezapomeňte ještě na další aspekty!

Z těch je nejdůležitější nákup roštů. Určitě vybírejte lamelové, jež jsou lehké a hlavně prodyšné. Jinak se soustřeďte také na povlečení a ložní prádlo. Vše má na kvalitu spánku hodně velký vliv.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *