Svítidla

Noční svítidla pro děti. Jaké jsou možnosti?

Noci se prodlužují a světla je méně a méně. Pokud zařizujete dětem nový pokoj nebo jen chcete pořídit nové doplňky do toho starého, určitě nezapomeňte na svítidla. Ale ani výběr tohoto příslušenství není úplně bez starostí. Nejdůležitější je zohlednit respekt k zónám na práci, odpočinku nebo zábavě dětí. Dále dbejte na praktičnost a účelnost svítidel. Navíc dnešní doba nabízí nepřeberné množství různých designů, které jsou u dětí zvláště důležité.

Svítidla jako hlavní svícení v pokoji

Pokud potřebujete základní a hlavní osvětlení v dětském pokoji, určitě je dobré nástěnné svítidlo. Lze jej umístit jak na stěnu, tak na strop. I mezi takovými druhy světel existují různé trendy. V dnešní době se dává přednost svítidlům s integrovaným LED zdrojem. Jejich výkon je asi 900 lm, přičemž tak konkurují klasické 92 W žárovce. Průměr takových světel bývá zpravidla 26 cm a dětem bývají nabízeny různé motivy především z různých filmů a pohádek. Určitě tak lze potěšit milovníky Star Wars série nebo třeba Ledového království.

Světlo určené pro usínání

Existují i speciální závěsné lustry, které v sobě skrývají různé funkce. Dodávají zvláštní tlumené osvětlení a různé výřezy pak mohou vrhat zábavné i tajemné stíny. Stěny jsou pak tedy opatřeny různými vzory, které dodají interiéru na zajímavosti. Dítě může takové stíny využít například při usínání, kdy mu může dělat společnost třeba oblíbené pohádková postava. Tyto lustry jsou dodávané bez žárovky. Je tedy na vás, jakou do světla zvolíte. Vybírejte mezi studenými nebo teplými barvami, úspornými i klasickými žárovkami. Délka zavěšení se pohybuje okolo 110 cm.

Vlastní projektor v pokojíčku

Dnešní doba nabízí i různá nezvyklá řešení. Například si může vaše dítě vyhrát s malými projektory, které v sobě mají zabudované LED zdroje. Určitě tím potěšíte každou ratolest. Tento projektor svítí, a navíc i vyzařuje na zeď obrázky různých postaviček z animovaných filmů. Tyto obrázky jdou také vyměnit, a tak se nemusíte bát, že by děti brzy omrzely.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *