pokládání laminátové podlahy

Výběr a pokládka laminátové plovoucí podlahy

Řešení podlahových ploch je většinou poměrně náročné z hlediska výběru a také realizace položení. Určitě není od věci se přesně informovat o všech možných podlahových krytinách, které existují. Prakticky všechny mají určité vlastnosti jak z hlediska designového provedení, tak i z pohledu tepelné prostupnosti. Ta je důležitá především pro podlahové vytápění domácnosti. Pokud se rozhodnete pro levnější, ale maximálně kvalitní variantu řešení vašich podlah, pak můžete klidně sáhnout po laminátové podlaze. Kterou laminátovou podlahu zvolit a jak ji pokládat?

Správná volba laminátové podlahy

Pokud se vám podaří vybrat správnou laminátovou podlahu, pak budete mít vystaráno minimálně na 10 let. Při výběru dbejte hlavně na tloušťku samotné laminátové vrstvy. Obecně platí, že čím je tato vrstva laminátu silnější, tím je logicky povrch kvalitnější. Laminátové podlahy pvc se dají sehnat v opravdu vysoké kvalitě, a to klidně i za více než 500 za metr. Vybírejte si i podle dekoru, Vhodnější je laminátová podlaha, která má nějaký reliéf a není čistě hladká. U hladkých podlah dochází k tomu, že jde bohužel jasně vidět jejich poškození. Tento fakt není úplně ideální.

Na co ještě myslet

Určitě je vhodné koupit si pod laminátovou podlahu i podkladový molitan. Miralon se již dnes nepoužívá. Na výběr je celá řada materiálů. Nešetřete, jelikož v opačném případě může podlaha vrzat anebo může dojít k tomu, že došlap nebude tolik měkký, jak by měl být. Nezapomeňte objednat i přechodové lišty a boční lišty. Bez nich by realizace nebyla kompletní. Zapomenout byste neměli ani na lepidlo určené pro přilepení lišt.

Pokládka laminátové podlahy

Položení laminátové podlahy není nijak náročné. Pokud si troufáte sami, pak stačí pouze pila na zakrácení jednotlivých kusů a hurá do práce. Začínejte z jedné strany a na druhá zakracujete. Dejte si pozor, aby spád letorostů v případě imitace dřeva byl stejný. Pokud si netroufáte n pokládku svépomocí, pak je ideální najít si jednoho řemeslníka a neřešit drahou firmu. Ta si za pokládku může vzít tolik peněz, kolik jste dali za samotnou podlahu.

Zdroj náhledového obrázku: Vlastní archiv Radka Štěpána

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *