Obývací pokoj

Vybavení obývacího pokoje: Nač se soustředit

Obývací pokoj je ústřední místností, která si zaslouží maximum pozornosti. Vždyť právě sem přicházejí ostatní lidé na návštěvu a my samotní zde také trávíme spousty příjemných chvilek. Alespoň v případě, že jej vybavíme tím správným nábytkem a doplňky. My se soustředíme právě na to, jakým způsobem koncipovat jejich rozložení v prostoru této místnosti. Pokusíme se podívat na základní pravidla uspořádání jednotlivých zařizovacích předmětů a taktéž na možnosti inspirace u profesionálních designérů.

Obývací pokoj

Zdroj obrázku: biano.cz

Sedací soupravu přizpůsobte prostoru

Jednu z hlavních součástí obývacího pokoje tvoří bezesporu sedací souprava. Dnešní modely vypadají různě a vybírat bychom je měli hlavně podle místa, které nám obývací pokoj nabízí. U velkých místností se vyplatí vsadit na komfortní sedačky do tvaru písmene U. Zajímavé je i prostorové provedení doplněné hned několika vkusnými křesly a taburety. U menších místností se vyplatí vsadit spíše na soupravu připomínající písmeno L, jež se hodí do rohu a zabere minimální místo. Pouvažovat byste měli i nad tím, zdali vybrat rozkládací model nabízející možnost přistýlky, popřípadě úložný prostor.

Minimalistické pojetí letí

Je jasné, že pouze sedačka obývací pokoj dokonale nedotvoří. Zapotřebí je i dalšího vybavení, které by mělo ladit. Velká obývací stěna už ale dávno neletí a moderní interiér obývacího pokoje si spíše zakládá na minimalismu. Bohatě postačí pouze několik vhodně zkombinovaných skříněk, televizor a zajímavé osvětlení.

Obývací pokoj

Zdroj obrázku: biano.cz

A co doplňky?

Že mohou být v obývacím pokoji také vkusné samolepky na zdi anebo hodiny či další doplňky? Ano, proč ne? Za předpokladu, že je všechno efektivně laděno jak v podobných tvarech, tak i odstínech. Jestliže nevíte, kde se inspirovat, navštivte internetové stránky Biano.cz a podívejte se na profesionálně koncipované obývací pokoje.

Zdroj náhledového obrázku: biano.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *