Jídelní set

Vybavení jídelny: Jak vybrat správný jídelní set

Kde se setkává kompletně celá rodina? Ano, samozřejmě u jídla. V jídelně, případně v kuchyni hraje roli posezení. Právě při jídle a různých rodinných sešlostech byste se měli cítit co možná nejpříjemněji. Nákup jídelního setu nemusí být nijak jednoduchou záležitostí. Vždyť v současné době se na trhu nachází spousty nejrůznějších variací, které jednak hezky vypadají a jednak jsou maximálně funkční. My se na některé aspekty této volby podíváme mnohem podrobněji.

Větší jídelní set

Zdroj obrázku: nabytek-elegance.cz

Do každého prostoru se hodí něco jiného

Hodně důležité je především celkové řešení prostoru. Začneme světlem. Toho by mělo být dostatečné množství, proto se nebojte umístit jídelní stůl do blízkosti okna. Při absenci okna se vyplatí myslet na přítomnost svítidla, jež by mělo být nainstalováno přímo pod stolem a na stěnách jídelny. Co se týká samotné podoby sestavy, ta musí korespondovat s dostatkem či naopak nedostatkem místa. V prvním případě se volí klasický stůl s židlemi, ve druhém spíše lavice a jí přizpůsobený stůl.

Jídelní stůl

Zdroj obrázku: nabytek-elegance.cz

Pořízení jídelního stolu

Stůl lze zakoupit zvlášť, nebo jako základ jídelních setů. Každopádně jsou k dispozici v podstatě 3 základní podoby stolů. Vybírat můžete malý, větší, nebo rozkládací. Materiál je vhodné volit dle charakteru místnosti. Tradiční volbou je masivní dřevo. Jinak jsou moderní i skleněné desky, u nichž se musí počítat nezbytností pravidelného utírání povrchu. Myslete i na tvar stolu. K dispozici jsou oválné, kulaté nebo hranaté obdélníkové či čtvercové.

Jídelní židle

Zdroj obrázku: nabytek-elegance.cz

Židle musí být pohodlné a designově povedené

Jak materiál, tak i tvar židlí se odvíjí především od konkrétního modelu stolu. Hlavní roli hrají sedák a opěradlo. Právě ty o části se nejvíce podílí na maximálním komfortu sedícího člověka. Jídelní židle jsou tradičně vyrobeny ze dřeva, nicméně oblíbené jsou i nerezové kombinace, případně jiné doplňkové materiály typu skla či plastu. V eshopu nabytek-elegance.cz je jich k dispozici spousta.

Zdroj náhledového obrázku: nabytek-elegance.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *