umyvadlo2

Volně stojící umyvadlo spojuje funkčnost a estetiku. Má však i svoje nevýhody

Jde o typický příklad prvku moderního bydlení, který by chtěl mít doma každý. Bohužel, ne vždy je jeho pořízení vhodné. Ukážeme vám, proč ho bytoví architekti milují a také to, v jakých případech byste se k jeho koupi neměli nechat v žádném případě přemluvit.

Volně stojící umyvadlo vypadá jednoduše perfektně. Láká svou elegancí, luxusem a samozřejmě originalitou. Ovšem zatímco pro někoho je design nade vše, jiný dává přednost praktičnosti – a to v každém směru.

Do každé koupelny se nehodí

Když se podíváme na specifický tvar volně stojícího umyvadla, velmi rychle zjistíme, že vyžaduje opravdu hodně místa. Z toho vyplývá, že jeho pořízení do malé koupelny (zejména v paneláku) nemusí být tím nejlepším nápadem.

umyvadlo

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Myslete rovněž na to, že standardní umyvadla poskytují množství odkládacích ploch pro uložení toaletních potřeb, kosmetiky apod. A těch se u volně stojícího umyvadla musíme jednoduše vzdát. A není také jednoduché udržovat v jeho okolí čistotu. Kapičky vody snadno ulpí na okolí a to včetně použitého mýdla či jiných prostředků. A to zvláště, pokud zvolíme špatnou baterii s příliš velkým úhlem nebo dáme při výběru umyvadla přednost nevšednímu designu před praktičností.

A pamatovat musíme také na jeho vysokou cenu. Ta závisí samozřejmě do značné míry na výrobci a použitých materiálech, i tak však bývají tyto modely poměrně drahé. Jejich cena zpravidla začíná na několika tisících.

Když volně stojící umyvadlo přece jen chcete

Při jeho koupi se vyplatí se věnovat pozornost několika důležitým bodům.

  • Velikost – standardní rozměr umyvadla je něco mezi 40-60 cm, ale při koupi toho volně stojícího je vhodné zvolit větší model, (nejméně 70-80 cm).
  • Hloubka – příliš mělká umyvadla mohou své okolí znečistit vodou, vysoká zase mohou ztěžovat hygienu (a to zejména u dětí). Nejlepší hloubka dřezu je okolo 40 cm.
  • Baterie – záleží na tom, v jakém úhlu a síle bude voda do umyvadla vtékat. Ani příliš nízká, ani příliš vysoká – to je základní pravidlo.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *