Nehoda

Jak ušetřit na povinném ručení z pohodlí domova?

Povinného ručení se žádný řidič nemůže zbavit. Z podstaty věci je zkrátka povinností jej platit. Každoročně vám vaše pojišťovna zasílám předpis pojištění na následující rok a pokud se vám zdá tato částka vysoká, rozhodně s tím můžete něco dělat. Máte sice povinnost placení povinného ručení, ale už nejste povinni přistoupit na to, co vám momentálně nabízí vaše pojišťovna. Na trhu působí obrovské množství pojišťoven, které se doslova přetahují o klienty, tak můžete narazit na nejrůznější zajímavé akce, které mohou být výhodné třeba právě pro vás. Vše navíc vyřešíte naprosto jednoduše z pohodlí domova.

Sjednejte si pojistku výhodněji díky internetu

Jít dneska osobně do pojišťovny kvůli sjednání povinného ručení je nejen zdlouhavé, ale většinou se vám to ani nikterak nevyplatí. Výhodné ceny totiž najdete jedině na internetu a u povinného ručení to platí dvojnásob. Ušetříte tak nejen svůj čas, ale také peníze. Pojišťovny navíc díky nižším nákladům na sjednání takové pojistky, mohou nabídnout opravdu výhodné povinné ručení za skvělé peníze. Už žádné zdlouhavé čekání a nesmyslné papírování, protože většinu záležitostí vyřídíte elektronicky, a poté si už pouze počkáte na doručení zelené karty. I v tomto směru už ale nastaly určité změny a také zelená karta může být nově zaslána i elektronickou formou na bílém pozadí k vytištění.

Hledáme nejlepší cenu

Pokud jsme hovořili o tom, že vše zařídíte pohodlně na internetu, určitě se hodí také říci, jak vlastně takovou dobrou cenu najít. Naštěstí existují srovnávače povinného ručení, které vám na jednom místě dokáží porovnat:

  • Nabídky většiny pojišťoven
  • Ceny jednotlivých pojistných produktů

Můžete si tak vybrat tu pojistku, která vám vyhovuje nejvíce nejen cenou, ale také svými parametry, protože také zde jsou pochopitelně rozdíly, a to zejména v limitech pojistného plnění při škodách na majetku a na zdraví, a také pochopitelně mohou být rozdíly v doplňkových službách, jako je například asistence v případě závady na vašem vozidle. Výborné však je, že veškeré informace získáte přehledně a pohodlně doslova na pár kliknutí a nemusíte složitě pátrat po webových stránkách jednotlivých pojišťoven.

A co havarijní pojištění?

Zatímco u povinného ručení se jedná o nutnost, tak je tady ještě jeden druh pojistky, který sjednává dnes ale stále více řidičů. Máme samozřejmě na mysli pojištění havarijní. Také u tohoto druhu pojištění si můžete nabídky přehledně srovnat díky srovnávačům pojištění. Zpravidla to nabízejí stejné srovnávače, které srovnávají také cenu jednotlivých povinných ručení. Pokud uvažujete o „havarijku“, určitě to zvažte zejména v souvislosti s vaším ročním nájezdem, kdy se vám především při vyšším nájezdu může už tato pojistka rozhodně vyplatit. Je třeba ale na druhou stranu myslet na to, že dopravní nehoda se může stát prakticky kdykoliv, a to i při malém nájezdu, a také, že u havarijního pojištění to není nutně pouze o dopravních nehodách, ale třeba také o vandalismu.

Vyrážíte do zahraničí?

Nad povinným ručením nebo havarijním pojištěním přemýšlejte více také v souvislosti s cestami do zahraničí. Pokud cestujete častěji do ciziny, zaměřte se důkladně na parametry vaší pojistky za hranicemi naší republiky. S českým povinným ručením:

  • Zpravidla vystačíte ve většině zemí EU
  • Pozor na limity plnění

Dejte si tedy pozor zejména na limity plnění a rozhodně se zaměřte také na doplňkové služby, jako je třeba asistence v případě poruchy. Mnoho řidičů se dnes ptá jak správně pojistit sebe i auto při cestě do zahraničí?Nad povinným ručením obvykle přemýšlí každý, ale u havarijního pojištění už často zapomínáme. Pokud vyrážíte do ciziny třeba jen na dovolenou a chcete si být stoprocentně jisti, je velmi dobrým řešením sjednat si speciální krátkodobé havarijní pojištění do zahraničí.

Zdroj náhledovém obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *