loz1

Víte, které prostěradlo se hodí právě do vaší ložnice?

Přikrývka, polštář a prostěradlo spolu tvoří nerozlučnou trojici. Prostěradlo jako takové tak neplní funkci pouhého chrániče matrace, ale podílí se na vzhledu ložnice jako takovém. A především se na něm musí pohodlně spát.

Froté prostěradla pro milovníky pohodlí

V současnosti kralují žebříčkům prodejnosti froté prostěradla. A co je na nich tak zázračného? Z větší části je tvoří bavlna (kvalitní produkty by jí měly obsahovat alespoň 80%). Jsou velmi jemná a hebká, ale nemusí se žehlit. V obvodu navíc mívají vsazenou napínací gumu, takže snadno drží na matracích. Charakteristická je pro ně také vysoká savost a prodyšnost a v zimě vás odspodu i trochu zahřejí.

Bavlněná prostěradla zaujmou nejenom alergiky

Prostěradla z čisté 100% bavlny poutají pozornost zejména svými jedinečnými hygienickými vlastnostmi. Snesou i praní při větších teplotách, nevadí jim žehlení a jsou šetrná i k velmi jemné pokožce. Takže pokud se během spánku rádi zbavujete polštáře a spíte přímo na matraci, udělá bavlněné prostěradlo jemné pokožce vašeho obličeje velmi dobrou službu. A totéž platí i u menších dětí, které se po posteli různě stěhují.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jersey prostěradla jako univerzálnější bratříček froté

Nedáte v zimě dopustit na froté prostěradla, ale v létě je vám jejich hřejivý efekt vysloveně nepříjemný? Pak vás prostěradla jersey zaručeně nadchnou. Pletenina ze 100% bavlny je vysoce prodyšná s dobrými absorpčními vlastnostmi, ale zdaleka tolik nehřeje. Jde tedy o univerzální produkt i pro ty, kteří dávají přednost „studenému odchovu“ po celý rok.

Prostěradla z bavlněného saténu pro pocit luxusu

Zavítají do vaší ložnice čas od času návštěvy? Chcete si dopřát spánek ve skutečně luxusních a komfortních kulisách? Pak jsou tu prostěradla saténová bavlněná z velmi jemné ale hustě dostavené tkaniny. Typický lesk prostěradla přitom nemají na svědomí umělé příměsi (materiálem je 100% bavlna), ale speciální způsob vazby vláken a jejich mercerizace.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *