plynová varná deska

Varné desky: Srovnání plynové, sklokeramické a indukční

Vybavení kuchyně je alfou a omegou při celkovém řešení interiéru jakékoli domácnosti. V současné době hrají prim především nejrůznější vestavné spotřebiče, moderní skříně a samozřejmě krásné pracovní desky doplněné vkusným obložením většinou ze skla. Alternativ je zkrátka honě, což se týká také volby vhodné varné desky. Na trhu se nacházejí fakticky tři alternativy, na které se zaměříme podrobně v tomto článku.

Plyn nejen pro zastánce tradic

Tradičně se pokrmy připravují na plynových sporácích, případně na plynových varných deskách. Jejich hlavní předností je především expresní regulace teploty. Plamen se sníží za okamžik na minimum, případně zase zvýší na nejvyšší možný ohřev. Plynové varné desky jsou cenově nejdostupnější, využijete-li navíc slevy na Euronics, můžete je mít za minimální ceny. Nevýhodou plynu je bohužel fakt, že špiní hrnce ze spodní části, a to poměrně znatelně. S nějakou tou obměnou kuchyňského vybavení je ovšem zapotřebí čas od času počítat!

Sklokeramika kompromisem

V domácnostech se sklokeramická deska až tak často neprosazuje, a to především kvůli tomu, že na plynu či indukci se tradičně vaří o něco lépe. Velkou nepříjemností u sklokeramiky je především její hodně pomalé ohřívání. Časem se člověk naučí vařit, nicméně chce to skutečně vcelku solidní zvyk. Problém bývá i se samotnou varnou plochou a hrnci. Obojí je při vaření doslova žhnoucí.

Indukce jako vaření budoucnosti

Příprava jídel na indukční varné desce je optimální z několika důvodů. V první řadě jde o nejbezpečnější způsob vaření. Horká není ani samotná deska, a dokonce ani nádobí. Ohřívá se pouze oblast dna, respektive pokrm uvnitř hrnce. Ovládání je komfortní a velmi rychle dokážete eliminovat, respektive zvýšit, teplotu. Potíže mohou nastat jen se sháněním hrnců. Ty musí být speciálně na tuto desku. Využijete-li slevové kupóny 4home, seženete je ale v tomto eshopu poměrně snadno a levně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *