Víme, po jaké době správně měnit a prát ručníky

Ručník

Jaký máte systém ve výměně a pravidelném praní ručníků? Měníte je jednou za týden, nebo častěji? A víte, jak by to mělo být správně? Ručníky jsou používané každý den, takže si zaslouží výměnu a praní podle jasných pravidel, s jejichž pomocí dokážete udržet odpovídá úroveň hygieny ve vaší domácnosti.

Správné praní ručníků a osušek

Aby bylo používání ručníků a osušek opravdu hygienické, je nutné nezapomínat na správné pravidelné praní. Pro zničení bakterií a nečistot většinou velmi dobře poslouží praní na vysokou teplotu 60 °C. Některé pračky mohou mít i speciální programy přímo určené pro ručníky a osušky. Samozřejmostí je také roztřídění podle barvy, aby nedošlo k zabarvení bílých ručníků a podobně.

Jak často měnit ručníky?

A jak často se pouštět do výměny ručníků? Vzhledem k jejich opravdu častému používání se doporučuje výměna ručníků za čisté zhruba každé dva dny. Platí to hlavně pro klasickou osušku nebo ručník, který používáte pro mytí obličeje. Pokud se jedná o ručník na cvičení, který je plný potu, je nutná výměna zpravidla už po jednom použití. Rozhodně platí, že je lepší ručníku měnit častěji než na to příliš dlouho zapomínat.

Nezapomínejte na rozdělení ručníků podle použití

K udržování hygieny při používání ručníků přispívá i to, že je budete mít rozdělené podle toho, na co který ručník používáte. To v praxi znamená například ručník na obličej, na ruce a velkou osušku na tělo. Díky tomu podpoříte celkovou hygienu.

Tipy pro načechrané a příjemně hebké ručníky

Na závěr se vám mohou hodit praktické rady, jak dosáhnout příjemně hebkých a jemných ručníků. Důraz je potřeba klást hlavně na správné sušení. Nejlepší je umístit ručníky do sušičky, kde se mírně načechrají a jsou pak příjemně nadýchané. Pozor si dávejte i na to, že na ručníky se rozhodně nepoužívá aviváž, protože ta se může zachycovat mezi vlákny, což poškodí jemnou strukturu.

 

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/jak-casto-menit-rucniky-20300908.html a https://www.cleany.cz/blog/vite-jak-casto-prat-rucniky-a-lozni-pradlo

Náhledové foto: Pixabay