rolety-2_1140719752

Venkovní žaluzie a rolety představují nejmodernější zastínění

Zastínění oken a francouzských dveří je velmi důležité. Sluníčka si sice užíváme rádi, nicméně všeho s mírou. Zastínění dnes často řeší kvalitní a designově povedené předokenní rolety. Pořídit si je lze v celé řadě různých variant. Mimo venkovní žaluzie je samozřejmě možné volit i celou řadu jiných třeba jiných variant zastínění. Typické jsou zejména stylové a pevné rolety. Podívejme se tedy na to, jaké jsou hlavní výhody venkovních žaluzií či rolet a proč volit právě je.

Moderní a neotřelý design

Hlavni devízou venkovních žaluzií a rolet je moderní design. Jejich vzhled jednoznačně koresponduje s jakýmkoli provedením novostavby anebo zrekonstruovaného domu. Venkovní rolety lze volit v celé řadě barevných variant, které budou sedět k fasádě domu. Odstín si lze většinou vybrat, nicméně nejčastěji jsou voleny klasické hliníkové rolety, které se hodí ke každému domu. Barva venkovní rolety či žaluzie zůstane každopádně pořád stejná, a to i po několika letech používání. Hliník je materiálem, jenž rozhodně umí vydržet všechno. Mráz, déšť, sníh a pálení slunce rozhodně nepatří mezi překážky, které by kvalitní venkovní rolety neměly překonat!

Maximálně jednoduchá údržba a vysoká výdrž rolet a žaluzií

Venkovní rolety a žaluzie jsou vynikající také pro maximálně jednoduchou údržbu. Pokud je budete chtít umýt, pak stačí pouze rolety stáhnout dolů a postříkat je vodu. Máte-li tlakový čistit, pak budete mít rolety očištěné během několika minut. Jinak samozřejmě můžete vzít i hadr a rolety utřít. Tento postup je ovšem ideálnější spíše u žaluzií. Ty mohou být o něco málo křehčí. Pokud se bojíte, že byste rolety nějak mohli poškodit, tak nemáte čeho. Když po nich vyloženě nepřejíždíte ostrými předměty, pak k jejich poničení dojít v žádném případě nemůže. Výdrž venkovních rolet je maximální. Klidně se můžete spolehnout na to, že budou součástí domu fakticky navěky. Hliník je materiálem, jenž rozhodně umí vydržet všechno. Mráz, déšť, sníh a pálení slunce rozhodně venkovním roletám ani žaluziím neublíží.

Zdroj obrázku: Univers.cz

Venkovní rolety a žaluzie jsou pevné

Venkovní rolety a žaluzie jsou také maximálně pevné, takže se není třeba obávat toho, že by došlo k jejich jednoduchému poničení. Je samozřejmé, že nějaký obrovský náraz by byl schopen rolety zničit. Muselo by ale jít o úmyslný čin, který má předem jasný cíl v podobě jejich zničení. Výborné je i to, že venkovní rolety ovládáte zevnitř, takže případný zloděj má ztíženou pozici v tom, že by se mohl dostat do interiéru domu. Venkovní rolety tedy mohou fungovat i jako bezpečnostní prvky konkrétního domu.

Varianty venkovních rolet a žaluzií

Volba venkovních žaluzií by se měla odvíjet i podle toho, jak široké pásy žaluzií chcete. Šířka jednotlivých polí je velmi důležitá především v ohledu na celkový design venkovních žaluzií. Vybrat si můžete žaluzie o šířce třeba 40 centimetrů. Chcete-li ale žaluzie, které budou spíše poněkud masivnější, pak jsou optimální ty se šířkou 60 centimetrů. U rolet nehraje šířka konkrétní součásti nijak důležitou roli a je možné bez větších problémů volit jakékoli rolety. V zajímavých variantách nabízí rolety Plzeň anebo i jiná města, v nichž určitě uvidíte v moderních domech krásná venkovní zastínění.

Zdroj obrázku: Univers.cz

Ovládání venkovních rolet a žaluzií

Hodně důležité je u venkovních rolet a žaluzií také jejich ovládání. Pokud chcete mít maximální možný komfort, pak zvolíte elektrické ovládání. To je maximálně komfortní a vy nebudete mít se stahováním žádnou práci. Jestliže ale chcete ušetřit nějaké ty prostředky za elektřinu, pak není od věci volit ovládání manuální klikové. Nejedná se o žádné náročné stahování a vytahování rolet či žaluzií a ovládat žaluzie zvládne klidně i dítě nebo žena.

Montáž venkovních rolet a žaluzií

Montování venkovních rolet či žaluzií není nijak náročné. Jsou samozřejmě dvě cesty, které jako zájemce o venkovní rolety budete mít. Tu první představuje montáž na klíč specializovanou společností a tu druhou možnost namontování venkovních rolet anebo žaluzií svépomocí. V každém případě není také špatné, když zvolíte rolety, které budou disponovat také integrovanou sítí na hmyz. V letním období se bez zasíťovaných oken v žádném případě neobejdete.

Atypické venkovní rolety a žaluzie

Venkovní rolety mohou být v každém případě i na atypických oknech. Rozhodně není problém volit venkovní rolety třeba na nepravidelných oknech, která jsou tvarově atypická. Jmenovat lze třeba okna, která se vyznačují tím, že jejich rám nemá pravé úhly. I na takováto okna není problém vyrobit venkovní rolety. 

Zdroj obrázku: Univers.cz

Další vhodná exteriérová zastínění

Mimo venkovní žaluzie se na venkovní zastínění používají i některé další zajímavé varianty. Třeba takové markýzy Praha anebo jiná města ukážou také v plné kráse, nicméně zastínění oken a francouzských dveří je vhodnější řešit právě venkovními žaluziemi. Žaluzie jsou schopny často zastřešit určitá posezení, což zase klasické venkovní rolety určené na okna nedokážou. Jinak u venkovního zastřešení mnohdy zájemci volí i klasické venkovní rolety, které fungují podobně jako markýzy. Tyto rolety se roztahují vodorovným směrem a mohou efektivně chránit jakákoli posezení nejen před přímým sluncem, ale také před deštěm. Posezení je tak možné i tehdy, když venku není zrovna optimální počasí. Stačí jen dobrá nálada a teplo.
Zdroj náhledového obrázku: Univers.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *