Předokenní rolety

Venkovní rolety fungují jako prostředek stínění, úspory energií i ochrany domu a jeho obyvatel

Už podle názvu je patrné, že předokenní rolety patří do kategorie exteriérové stínicí techniky, kterou si uživatelé oblíbili pro celou řadu užitečných funkcí. Vedle stínění během slunečných dní a absolutního pocitu soukromí je to především ochrana oken před větrem a nepříznivými vlivy počasí, zajištění bezpečnosti domu a úspora nákladů na topení v zimě a klimatizaci v létě.

Rolety pro každou situaci

V Minirolu dělí rolety na okna podle typu montáže, protože je to jeden z podstatných faktorů výběru venkovního stínění.

  • Předokenní rolety určené pro dodatečnou montáž jsou univerzální typ stínicí techniky, který je vhodný pro ty, co už mají postavený dům. Viditelný box s roletou se používá všude tam, kde zákazníci nemají možnost stavebních úprav.
  • Zaomítací roletyvyžadují při montáži stavební zásah, a proto je potřeba s tímto řešením počítat už při plánování novostavby nebo rekonstrukce. Box se umísťujedo zdi a díky tomu zcela splyne s fasádou budovy.
  • Nadokenní rolety se zabudují vcelku s oknem a viditelným či krycím boxem ve fasádě. Jde o systém vhodný pro novostavby a rekonstrukce.
  • Rolety do překladů je možné namontovat kdykoli po dokončení stavby. Roletový překlad má nosnou funkci a současně slouží jako schránka pro roletový bal.

Předokenní rolety

Zdroj obrázku: minirol.cz

Možnost volby a rolety na míru

Rolety jsou typem stínicí techniky, který uživatelům nabízí řadu ovládacích možností. K dispozici jsou varianty od pružiny, přes kliku a popruh až po elektrický pohon a rádiové řízení. Stejně široká nabídka na vás čeká i při volbě barevného provedení předokenních rolet.

Vybírat můžete ze vzorníků obsahující dekory dřeva i vybrané odstíny barev hodících se k typickým fasádám domů.

V případě zájmu o konkrétní barvu Minirol nabízí lakování dle vzorníku RAL. Protože je Minirol značkou stínicí techniky na míru, vypočítají vám cenu výrobku až po zaslání konkrétních parametrů, jako jsou rozměry, typ ovládání, lamel a barevnosti.

Zdroj náhledového obrázku: minirol.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *