Věci, které nepatří do koupelny: Pozor na léky, kosmetiku, šperky i elektroniku

koupelna

Věci, které máme běžně v koupelně, přestože tam nepatří. Zamysleli jste se nad tím, co horký a vlhký vzduch v koupelně způsobuje? Zdejší klima není zrovna ideální pro umístění kosmetiky, léků, elektroniky a dalších věcí. Které věci nepatří do koupelny a proč?

Lékárnička a léky

Rozhodně se v tomto směru nenechte zmást různými fotografiemi z katalogů firem s nábytkem, neboť lékárnička do koupelny nepatří. Lékárnička a vůbec léky jsou náchylné na vlhkost i kolísavou teplotu. Léčiva byste měla skladovat při pokojové teplotě v rozmezí 18 až 24 °C. Vlhkost a kolísavé teploty v koupelně můžou negativně ovlivnit účinnost léků v blistru a zapříčinit, že jejich účinnost projde ještě dříve před vypršením stanoveného data. Léky v lahvičce by ale měly být utěsněny proti vlhkosti dobře.

Šperky nepatří do koupelny

Šperky patří do šperkovnice. Pro skladování je vhodné sucho a chlad. Koupelna nesvědčí šperkům, a to právě kvůli vlhkosti, která má vliv na rychlé únavě materiálu. Týká se zejména stříbra. Pakliže máte a necháváte šperky pravidelně v koupelně, nemůžete se pak divit, že holt vypadají zašle.

Kosmetika patří na toaletní stolek

Mít kosmetiku v koupelně je pro řadu samozřejmostí. Tak ono se to zdá být i praktické, když máte v koupelně u zrcadla kosmetické přípravky, které používáte pro své denní či večerní líčení. Avšak kosmetika do koupelny nepatří. Její místo je na toaletním stolku v ložnici či šatně.

Nezáleží vůbec na tom, zda používáte řasenku, sypký, tekutý, krémový make-up apod. Vše by mělo být skladováno při pokojové teplotě a bez vyššího rizika vlhkosti. To samé platí i pro parfémy. Vlhko a teplo urychlují proces oxidace a jsou příčinou toho, že vše se rychleji kazí, ztrácí na své původní kvalitě. Do koupelny rovněž nepatří laky na nehty, neboť kolísavé teploty v koupelně mají vliv na zkrácení životnosti, která je jinak běžně 2 roky.

kosmetika

Foto: Pixabay

Elektronika aneb jak si užít zpěv ve sprše

Rádi si zpříjemňujete relax ve vaně poslechem hudby? Zpíváte si ve sprše? Berete si za tímto účelem do koupelny svůj tablet, mobil či notebook, abyste si při odpočinku ve vaně pustili film? Pak věřte, že elektronika do koupelny nepatří. Vysoká vlhkost vzduchu ji poškozuje. Existují však vodotěsné přístroje, které si s sebou do koupelny můžete vzít a užít si zpěv ve sprše bez jakéhokoli omezení.

Zdroj: living.iprima.cz, prozeny.cz

Náhledové foto: Pixabay