Váš pes si zaslouží kvalitní krmivo

Pokud uvažujete o pořízení pejska do vaší domácnosti, popřípadě již doma nějakého máte, měli byste dbát na to, čím jej krmíte. V současnosti je poměrně moderní přivést si domů nového čtyřnohého člena a krmit je bohužel nekvalitnímu granulemi, anebo v horším případě vším možným, co vám zbude z oběda a večeře. Vnější vzhled a zdravotní stav vašeho psa přímo souvisí s tím, co sní! Vybírat byste tedy měli to kvalitní krmivo. Že nevíte, čím se řídit při jeho výběru. Nevadí. Rádi vám poradíme.

Pes si sám určitě nevybere!

Někteří lidé si myslí, že ty nejkvalitnější krmiva pro psy nebudou muset vybírat. Pes sám si pochopitelně vybrat může, nicméně mnohdy mu chutná krmivo ze supermarketu, jehož složení mu prospívat stoprocentně nebude. Vybírat byste měli bezesporu podle značky a také podle ceny. Nejdražší nutně nemusí znamenat nejlepší, a tak je vhodné volit jakou zlatou střední cestu. Výbornou volbou jsou značky jako Brit Premium, Acana, Taste of the Wild a další.

dx4-800x600

Granule přizpůsobte věku psa

Když budete vybírat granule, měli byste se orientovat především podle jeho věku. Je vcelku jasné, že nutriční složení granulí bude odlišné. Pro štěně je optimální vybrat krmivo s vysokým obsahem minerálů, vitamínů a látek, které v sobě ukrývají velké množství energie. Granule pro štěňata jsou označena na obalech a jejich složení si samozřejmě můžete překontrolovat ještě před nákupem. Naopak starší psi jsou již pasivnější a jejich krmivo musí být nutričně propracované, aby jejich energetický příjem nebyl tak vysoký.

Složení je uvedeno vždy na pytli

Velmi důležité je volit granule pro psy hlavně podle jejich složení. Preferovat byste měli takové, které budou obsahovat velké množství masa. Jednat se může o jehněčí, rybí, kuřecí, anebo jiné. Důležité je především množství bílkovin obsažených v granulích a také fakt, z kolika gramů masa byly vyrobeny.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *