Ložnice

Útulná, přesto minimalistická? Ložnice, ve které se spí samo

Postel, skříň a noční stolek, ale co dál? Zařiďte si ložnici jednoduše a útulně – aby nebyla sterilní jako hotelový pokoj, ale stále působila moderně a svěže. A aby vás tu bavilo usínání i probouzení.

Ložnici stačí jen několik drobností, které ji zútulní. Jak na to, aby nebyla ani strohá, ani přeplácaná?

Zdroj obrázku: Apparel BOX

Snižte nábytek

Komody nahradí skříně a zároveň vytvoří další prostor – jejich deska vám poslouží jako police nebo malá knihovnička. Doporučujeme motiv dřeva a hlavně praktické šuplíky. Spolknou spoustu oblečení, které máte přehledně před sebou. Takže se ráno obléknete i poslepu.

Pro přívětivější atmosféru vyberte komodu, která upoutá pozornost trochu odlišnými prvky. Ložnici nenápadně zútulní například originální úchytky. Pokud chcete do pokoje přitáhnout trochu romantiky nebo vintage stylu, líbit se vám budou patinová dvířka nebo dýha.

Pokud se chcete obejít bez komody, stejnou službu udělají i výrazné noční stolky.

Komoda

Zdroj obrázku: Apparel BOX

Nafukovací ložnice? Pomůže zrcadlo

Mrňavou místnost opticky rozšíří a provzdušní. Pověste ho nad komodu nebo na dveře, ideálně s dřevěným rámem. Pokud máte volný roh, přidejte do něj elegantní stojací zrcadlo. Z ložnice se rázem stane budoár.

Že vám připadá zvláštní dávat zrcadla do ložnice? Feng shui je nedoporučuje naproti dveřím nebo naproti lůžku. Pokud se zrcadlo hodí právě tam, pořiďte nad něj alespoň závěs. Zůstane zakryté, když ho nepoužíváte. Navíc textil pocitově i vizuálně změkčí interiér.

Na všechny vaše šaty

Že nejste Carrie Bradshaw s vlastní šatnou? Bez šatní skříně se v ložnici neobejdete. Pokud máte rádi dřevo, máte o útulno postaráno. Šatní skříň z borovice vám připomene vůni prázdnin. Něžně působí i skříně ve skandinávském stylu. Třeba doplněné proutěnými košíčky.

Mnoho lidí preferuje bílý nábytek a čisté linie, ale pak ložnici chybí šťáva. I tak ale přivábíte útulno pod peřinu. Jen vyšperkujte jednoduché šatní skříně samolepkou. Může to být vzor květiny, Eiffelova věž nebo motivační citát, který vás ráno povzbudí do nového dne.

Bitva o polštářek

Chcete postel, do které má člověk chuť se zachumlat? Pořiďte si takové povlečení, do kterého se budete těšit. A přidejte na postel jeden dekorační polštářek. Naaranžujte ho mezi polštáře na spaní a hned při vstupu poznáte ten rozdíl. Povlak na polštář pořiďte buď tón v tónu, nebo naopak kontrastní k barvě povlečení.

Navíc zjistíte, že slouží jako výborná opěrka zad při čtení. Hrozí jen jedna věc. Že budete pořizovat ještě jeden polštářek, pro partnera…

Polštářek

Zdroj obrázku: Apparel BOX

TIP Favi.cz: Na doplňky vás neužije? Vyberte z knihovny knížky s krásným přebalem a vystavte si je na nočním stolku.

Krásné kousky do vaší ložnice najdete na Favi.cz – vyhledávač nábytku a dekorací.

Zdroj náhledového obrázku: Apparel BOX

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *