Kachlová kamna

Nakupujeme krbová kachlová kamna

Dlouhé zimní večery mohou být velmi příjemné. Tedy alespoň v případě, že vás hřeje teplo pocházející z toho správného zdroje. Výbornou volbou jsou bezesporu kvalitní kachlová kamna, která dokážou velmi dlouho kumulovat teplo a vyzařovat jej do okolí. Mimo jiné se také stanou skvělým solitérem, jenž bude v daném interiéru kuchyně vypadat naprosto skvostně. Podívejme se tedy přesně na kritéria, podle nichž byste měli vybírat. Možností je hodně.

Vhodné místo pro kachlová kamna

V první řadě je třeba najít vhodný prostor pro umístění kachlových kamen. Optimální je především oblast kuchyně, případně jídelny. V obývacím pokoji si zpravidla najdou své místo klasická krbová kamna, případně krb. Velmi důležitá je blízkost komína, kam bude logicky směřovat kouřovod. Zapomínat bychom ale neměli ani na příslušné úpravy, jimiž si bude muset ve většině případů samotný komín projít. Vypočítat byste měli i samotnou výhřevnost v kombinaci s potenciálním místem, kde by měla kamna stát.

Jaký model kachlových kamen volit?

Dalším důležitým bodem je samotná volba konkrétního modelu kachlových kamen. Na trhu existuje hned několik provedení, která rozhodně mohou vypadat skvěle. Počítat byste bezesporu měli i s faktem, že kachlová kamna jsou vedená jako standardní stavba a zatím se počítá se stavebním povolením. Možná v budoucnu budou z tohoto systému vyňata, ale zatím je to tak.

Svépomocí, nebo s firmou?

Druhá otázka spočívá v tom, jestli si troufnete do stavby krbových kamen sami, anebo raději budete řešit celou situaci svépomocí. Kachlová krbová kamna představují poměrně náročnou záležitost a jen velmi složitě si je dnes člověk staví sám. I proto se vyplatí mít k ruce minimálně odborníka, který řeší tepelnou výhřevnost a mnohé další odbornější záležitosti. Pokud si je necháte postavit na klíč, ušetříte spousty času i peněz. Zejména krbová kachlová kamna s výměníkem jsou velmi náročná na stavební práce.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *