st-nicholas-gingerbread-lebkuchen-1-1318490-1279×852

Upečte si skvělé vánoční perníčky

Domácí vánoční perníčky jsou jednoznačně nedílnou součástí předvánočního času a spousta lidí se rozhoduje pro konkrétní recept, který zvolí. Mnozí z nás již mají své tradiční recepty, které jsou osvědčené. Podívejme se tedy na náš recept na vánoční perníčky, který je bezesporu také velmi zajímavý a ve finále vám budou perníčky upečené podle něj stoprocentně chutnat.

Budeme potřebovat:

–          300 gramů medu

–          máslo

–          300 g tuku na pečení

–          4 vejce

–          1 dl mléka

–          2 lžičky jedlé sody

–          300 g cukru krupice

–          10 kusů rozdrceného hřebíčku

–          1 lžička mleté skořice

–          anýz

–          badyán

–          1 lžíce kakaa

–          800 gramů hladké mouky

Jak na to?

Med, cukr, máslo a žloutky musíme dokonale promíchat. Následně přidáváme mléko a veškeré připravené koření. Pak vše znovu umícháme a přidáme mouku. Když máme směs hotovou, vyšleháme si z bílků pěnu, kterou s ní následně smícháme také. Pak si už můžeme vypracovat krásný bochníček, který vložíme do nádoby, již jsme si předtím vysypali moukou. Ta totiž zabrání přichycení těsta k tělu nádoby.  Odstát bychom měli nechat těsto přibližně 12 hodin v chladu na dně lednice. Po uplynutí této doby již můžete těsto vytáhnout a vyválet na tloušťku zhruba 4 mm. Vykrajovat pak můžete jakékoli tvary. Moderní i tradiční vánoční vykrajovátka na perníčky jsou vám k dispozici. Jestliže nehodláte perníčky zdobit, potřete je před pečením vejcem.

Zdobení vánočních perníčků

Samotné zdobení vánočních perníčků není složité. Stačí mít pouze igelitový pytlík s malou dírkou, kterou poteče poleva. Na trhu se nacházejí i nejrůznější zdobičky na perníky, které se přímo přizpůsobí konkrétnímu tvaru perníku. Vy sami také můžete volit pelevu na zdobení v nejrůznějších barevných modifikacích. Nejznámější je ale zdobení za pomocí cukru, které je pochopitelně bílé. Takto ozdobené perníčky vypadají nejlépe.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *