Dveře lednice

Tuhle skvělou zeleninu zaručeně nedávejte do lednice

Jak jistě víte, spousta ledniček má ve spodní části místo na ovoce či zeleninu. Někteří si však myslí, že tam mohou dávat veškeré druhy. Většina zeleniny vložením do lednice pomalu ztratí chuť. Dokonce však může ne zrovna pozitivně ovlivnit ostatní potraviny v lednici. Proto vám rádi prozradíme, na jakou zeleninu si dát při uskladňování pozor.

Cibule a česnek

Tyhle velmi aromatické potraviny většinou do vaší lednice přinesou velký zápach, tím potom mohou nasmrádnout i ostatní dobroty umístěné v lednici. Cibule s česnekem pak za nějaké době strávené v ledničce začnou měknout či se stávají gumovatými. Česnek může začít klíčit. To ale není vše, změkne tam i obyčejný zázvor. Proto tyhle potraviny doporučujeme je nechat v nějaké skříňce nebo spíži. Další důležitou věcí je tuhle zeleninu nenechávat v plastových sáčcích.

Cibule

Cibule: Foto Pixabay

Rajčata a papriky

Ano, opravdu by se do lednice neměla ukládat jak rajčátka, tak papriky. Protože se obvykle nekoupí úplně dozrálé, tím pádem by měly plody ještě dozrát. Budou tak mít určitě lepší. Je logické, že při nízkých teplotách jakékoli plody pořádně nedozrají. Co tedy dělat, pokud jste zakoupili nedozrálá rajčata? Stačí je nechat dozrát do úplného stavu při pokojové teplotě.

papriky

Papriky: Foto Pixabay

Brambory

Brambory do lednice stoprocentně nepatří. Proč? V lednici, nebo celkově studeném prostředí, se začnou stávat sladkými. Takže chuť brambor nebude nic moc. Proto je skladujte ve sklepě. Pokud nemáte sklep, postačí vám nějaká tmavá místnost, jako je třeba spíž. Musí se tam však udržovat jistá teplota. Tohle všechno plátí i pro dýně, cukety a další.

Brokolice

Tu klidně můžete do lednice vložit. Studené a vlhké prostředí je pro ni jedním z nejlepších.Brokolice

Brokolice: Foto Pixabay

Košťálová a listová zelenina

Je ji naopak nutné nechat v ledničce. To z důvodu zachování její skvělé chuti společně s jemností. Mezi tuhle zeleninu řadíme květák nebo třeba ředkvičky.

Zdroj: https://www.ireceptar.cz/domov-a-bydleni/zelenina-ktera-nesmi-do-lednice-20210314.html
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/co-patri-kam-do-lednice-prehled-potravin/r~cb15989ae82311e8a0680cc47ab5f122/

Dveře lednice: Náhledové foto Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *