Mýdlo

Triky s mýdlem, které by vás nejspíš nenapadly

Jestli milujete ručně dělaná mýdla, nyní si můžete z mýdla vytvořit opravdu úžasné věci. Ať už jako skvělý tip na originální ručně dělaný dárek či na přetírání zrcadel.

Dají se s jím přetřít i zrcadla?

Díky velmi jednoduchému triku s mýdlem můžete být ve sprše klidně i hodinu a zrcadlo nebude zamlžené.Jediné, co musíte udělat, je nejdříve zrcadlo vyčistit a důkladně vysušit. Ovšem na mokrém povrchu tento trik nefunguje.

Mýdlem potom přejíždějte po zrcadle tak, abyste pokryli celý jeho povrch. Nakonec jen mýdlo setřete suchou utěrkou či hadříkem. Zrcadlo se vám potom nebude tolik mlžit.

Mýdla

Foto: Pixabay

Jak zamezit mlžení brýlí?

Mýdlo funguje úplně stejně i v případě mlžení brýlí, které vás mohou potrápit hlavně během zimy. Stačí na ně nanést mýdlo, setřít suchým hadříkem a o průhlednost brýlí se už nemusíte více starat.

Tento trik doporučujeme používat i v letních měsících, protože mýdlo účinně funguje i na potápěčské masky.

Teď je na řadě dokonalé obočí

Úplně vám stačí kartáček na obočí a obyčejné, ideálně transparentní mýdlo. Kartáček ze starší řasenky pouze namočte do vody, přejeďte jím po ploše mýdla a opatrně začněte chloupky vyčesávat směrem nahoru. Pokračujte, dokud nedosáhnete hustšího efektu. Nakonec obočí vyplňte gelem, stíny si dotvarujte tužkou.

Trik s mýdlem kdysi používaly všechny hvězdy stříbrného plátna. Nyní ho můžete vyzkoušet i vy. Stačí vám kartáček na obočí a obyčejné, ideálně transparentní mýdlo. Kartáček ze starší řasenky pouze namočte do vody, přejděte jí po ploše mýdla a opatrně začněte chloupky vyčesávat směrem nahoru. Pokračujte, dokud nedosáhnete hustší efekt. Na závěr obočí vyplňte gelem, stíny nebo dotvarujte.

Zlikviduje i plíseň

Rostlinu jednoduše vyberte ze země a na chvíli namočte do vody s nastrouhaným mýdlem. Poté můžete opět vysadit do země. Plíseň bude zničena.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Petr Odpovědět

    Mýdlo se nechá použít různě. Já s ním po zpracování na mazlavou hmotu zalepil i prasklou nádrž na motorce a drželo to leta. Na zrcadlo mi jednou cákla pěna na holení a tak jsem to setřel, manželka se pak divila, že se zrcadlo v jednom místě nepotí, pak na to vzala něco na mytí oken a bylo po zázraku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *