01_lazen

I doma si můžete užít pivní lázeň

Pivní lázně jsou fenoménem posledních let, neznamená to však, že by je neznali už naši předci. Blahodárné účinky pivních koupelí znali již staří Římané a nejpozději ve středověku se dostala i do našich končin. Pivní koupele si ale nemusíme dopřávat pouze ve specializovaných pivních lázních, ve skutečnosti si jí můžeme vytvořit a následně užít také doma. Jak na to?

Pivní lázně

Pivní lázeň si doma – stejně jako v lázních – samozřejmě nevytvoříte tak, že do vany vylijete sud výčepní desítky. Ve skutečnosti je třeba být trochu sofistikovanější. Pro přípravu dokonalé pivní lázně budete potřebovat usušené šištice chmele (pokud je nemáte kde nasbírat, dají se samozřejmě koupit) a láhev kvasnicového nebo černého piva.

Šištice vyvařte v hrnci vody a vývar vlijte do vany s vodou, stejně jako připravenou láhev piva. Vody v lázni by přitom měla mít okolo 35°C. Není snad nutné připomínat, že správně vychlazená sklenice vašeho oblíbeného piva, ze které budete v průběhu koupele usrkávat, je další nezbytnou ingrediencí tohoto speciálního zážitku.

02_lazen

Foto: Pixabay

Proč pivní lázeň?

Pivní lázeň tohoto typu je díky vývaru ze šištic plná vitamínu B, minerálních látek a stopových prvků. Blahodárné účinky této koupele na kůži a fungování celého organismu sice nebyly vědecky potvrzeny, řada lidí by na ně ae přísahala. I kdyby ale lázeň neměla přímý účinek, regeneraci psychickou dokáže člověku poskytnout zcela určitě. A ta se vždy propíše i do stavu fyzického.

Dopřát si pivní koupel je ideální zakončení náročného pracovního stejně jako dne svátečního. Půlhodinka strávená v této lázni vám dá pocit luxusu a exkluzivního zážitku, i když neopustíte pohodlí své vlastní koupelny. A pokud máte dostatečně velkou vanu, pivní lázeň si můžete samozřejmě užít i ve dvou!

Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *