Postel

Topper, boxspring a další ložnicové pojmy pro milovníka komfortu

Ložnice je odpočinkovým srdcem každého domu a jako taková by měla být vybavena pokud možno co nejkvalitněji a nejkomfortněji. A stejným směrem směřuje i většina současných trendů. I když hraje design stále velkou roli, není už na prvním místě.

Díky tomu však přibývá i stále více pojmů a prvků, které by si měl každý milovní moderních trendů zapamatovat. Máme pro vás několik z nich. Víte, co znamená například topper nebo boxspring?

Aktuální trendy se inspirují v Americe

Určitě si z populárních zámořských filmů vybavíte velké postele, na nichž mají oba aktéři erotických scén až podezřele příliš místa. Ne, nejde o žádné filmové kulisy, ale o skutečně pohodlný kus nábytku.

Manželská postel

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Boxspringy zaujmou všechny, kteří mají rádi pohodlí

Jde o tzv. boxspringy. A můžeme je definovat pomocí několika jednoduchých bodů:

  • Velká ložná plocha, umístěná minimálně 60 cm nad zemí.
  • Masivní konstrukce s pružinovým nebo lamelových roštem.
  • Stání na vyšších nožkách.
  • Vysoké čalouněné čelo pro ještě větší komfort.
  • Vysoké matrace pro maximální pohodlí.

Konstrukce takovýchto postelí se stará o skvělé rozložení váhy. Poradí si tedy s jakoukoliv výzvou. Vůbec tedy nevadí, když se partneři během spánku stulí k sobě nebo si do postele pozvou všechny děti či domácí mazlíčky. Rozložení váhy si s jakoukoli zátěží hravě poradí. A vy se tak vyhnete poškození jakékoliv části postele.

Ložná plocha umístěná vysoko vám pak nabídne komfortní vstávání i ukládání do postele. To ocení zejména lidé se zhoršenou pohyblivostí, ale také všichni, kteří se hned ráno nechtějí „lámat“ do nepřirozených pozic.

A zapomenout nesmíme ani na vysoké čalouněné čelo. Slouží k opoře zad i krční páteře při mnoha rozličných činnostech. Nabídne vám kupříkladu komfortní sledování televize, čtení knihy a příliš vás neunaví ani večerní nahlížení do počítače. Práce z postele tak díky této vychytávce dostává docela nový význam.

Osvětlení ložnice

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Topper pro ještě větší pohodlí

A co vám prodejce nabízí v tomto případě? Nic jiného, než tenkou krycí matraci. Ta může mít v posteli mnoho funkcí. Především zajišťuje komfort, protože přidává další měkkou vrstvu, vhodnou k pohodlnému poležení, nejde tedy jen o chránič matrace nebo něco obdobného

Dokáže rovněž vyhladit jakékoliv nerovnosti. To ocení zejména partneři, kteří dali při nákupu přednost samostatným matracím. Topper vyrovná mezeru mezi nimi a umožní tak plnohodnotné sdílení spacího prostoru oběma stranám.

A důležitý je samozřejmě i hygienický aspekt celé věci. Topper lze obvykle vyčistit samostatně a to bez toho, abyste museli sundávat potahy ze zbylých matrací. Snese čistění párou a leckdy i pobyt v pračce. Hygienicky čistá ložnice se tak pro vás tane opravdu jednoduchou záležitostí.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay,com

 

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *