Tohle jsou interiérové trendy pro rok 2022, které by vám neměly uniknout

Jak vylepšit interiér a mírně ho ozvláštnit? Inspirací vám mohou být aktuální trendy pro rok 2022, díky kterým přidáte do místností nové svěží prvky, nebo perfektně zvládnete plánovanou rekonstrukci. Jen nezapomeňte na to, že kromě toho, co je zrovna trendy, záleží i na tom, co se vám bude líbit.

Zelená barva

V poslední době se velké oblibě těší zelená barva. Můžete s ní nejenom vymalovat stěnu, ale oblíbená je hlavně při výběru nábytku. Například taková tmavě sytě zelená sedací souprava rázem promění celý obývací pokoj. A pokud nechcete kupovat hned celé velké kusy nábytku, můžete sáhnout po bytovém textilu v zelených odstínech. Například přehozy, ubrusy, ale i závěsy nebo dekorativní polštářky mohou mít velký efekt v tom, jak vypadá interiér jako celek.

Výrazné barvy

Obecně se v interiéru nebojte výrazných barev. Ty jsou krásným oživením nejrůznějších umírněních odstínů v bílé, šedé či hnědé. Stačí i jeden výrazný kousek, který místnost oživí a opticky rozzáří. Může se jednat o křeslo, skříňku, stolek, ale třeba i výraznou lampu. A pokud nechcete pořizovat nové skříňky, můžete je upravit pomocí speciálních samolepicích fólií na nábytek. Ty jsou cenově dostupné, ale mohou nádherně vylepšit starý kousek nábytku.

Foto: Pixabay

Zajímavá originální svítidla

Dalším trendem pro interiéry v roce 2022 je výběr svítidel nejenom s ohledem na funkční efekt svícení, ale také pro vytvoření designového prvku v zhasnutém stavu. Bát se tak nemusíte ani nejrůznějších výraznějších designech kousků, protože se snadno mohou stát krásnou ozdobou celého interiéru.

Přírodní motivy a tvary

Do interiéru se o poznání více vrací příroda. A platí to nejenom pro klasický skandinávský interiér, ale i pro další styly. Zkrátka návrat k přírodě je znatelný, což se projevuje na méně opracovaných stolech, surové rámy na zrcadlech a podobně. Možností existuje celá řada a výsledek téměř vždy vypadá dobře. Většinou jsou navíc takové kousky nábytku z kvalitního dřeva, takže nabídnou i velmi dobrou životnost.

Zdroj info: https://www.vogue.com/article/interior-design-trends-2022

Náhledové foto: Pixabay