Tlakový hrnec

Tlakové hrnce v akci: Jak vybrat ten nejlepší

Tlakové hrnce se staly po dlouhá léta skvělými pomocníky v mnoha domácnostech. Příprava pokrmů s jejich pomocí je totiž mnohem rychlejší, efektivnější a levnější. Mnozí z nás si neví rady s tím, jak vybrat tlakový hrnec. Právě proto jsme pro vás připravili následující článek, v němž se zaměříme na mnohé aspekty správné volby tlakového hrnce. Kritérií při jeho výběru je spousta, takže není divu, že je možné při nakupování na internet nebo v kamenných prodejnách prohloupit. Pojďme tedy na jednotlivé aspekty podrobněji.

Účel využití a materiál v hlavní roli

V první řadě je třeba si promyslet, na co přesně bystě chtěli tlakový hrnec používat. Na mysli máme především frekvenci vaření v něm a také množství osob, pro něž se budou pokrmy připravovat. Rozhodující je také cena. Tu nabízejí mnohé tlakové hrnce v akci na skutečném minimu, což vás stoprocentně potěší. Vybírat si můžete jak levné tlakové hrnce, tak i indukční, nerezové anebo tlakové hrnce do myčky. Nejmodernější tlakové hrnce jsou vyrobeny z nerezové oceli. Vyhnout byste se měli niklu, který může u někoho vyvolat nepříjemné alergické reakce.

Funkce tlakového hrnce

V první řadě by měl tlakový hrnec disponovat několika pojistkami. Ty by se měly specializovat na případný extrémní nárůst tlaku v hrnci a také na náhodné otevření poklice. Hrnec musí disponovat i vypínačem pro postupné vypouštění páry. Průběžně tak budete moci vypouštět páru při vaření, respektive při dokončování přípravy konkrétního pokrmu. Dražší hrnce nabízejí pojistky proti přetlakování, které také nejsou od věci. Dobrá je i možnost nastavení tlaku v několika stupních intenzity.

Na čem lze i nelze ušetřit?

Při nákupu tlakového hrnce můžete ušetřit při koupi modelu bez digitálního displeje. Hlavně v případě, že jste zvyklí pracovat s klasickým hrncem, se nevyplatí do takovéhoto modelu investovat. Mezi nadstandardní záležitosti opatří i časovač. Stoprocentně nešetřete na bezpečnostních prvcích. Ty jsou neskutečně důležité a jednalo by se o úsporu na nesprávném místě.

Zdroj náhledového obrázku: srovname.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *