Nábytek do obývacího pokoje

5 pravidel, podle nichž se vyplatí vybírat nábytek do obývacího pokoje

Do nového domu anebo zrekonstruovaného interiéru patří bezesporu stylový nábytek. Srdcem každého moderního bydlení je obývací pokoj, a tak se soustředíme na několik velmi důležitých aspektů, které je třeba brát v potaz při nákupu nábytku právě do této místnosti. Pokusíme se upozornit na 5 pravidel, kterými je zapotřebí se řídit, abyste nekoupili za spousty peněz nekvalitní zboží.

Ověřte si výrobce

V první řadě byste si měli ověřit výrobce. Zejména u nákupu sedací soupravy je zapotřebí dbát na to, kde byla vyrobena a kompletována. Optimální je vybírat tuzemskou firmu. U polských a jiných zahraničních výrobců nemusí být kvalita na požadované úrovni, což si samozřejmě nepřejete.

Sami se přesvědčte na vlastní oči

Spousta věcí se dnes dá pohodlně zakoupit přes internet a vybavení obývacího pokoje není výjimkou. I přesto se vyplatí vidět vše na vlastní oči. Ideální je nejprve vidět vizualizaci celého prostoru a následně si obejít například právě prodejce sedacích souprav a sáhnout si na ně. Stejně tak i obývací stěny můžete zhlédnout na vlastní oči.

Nábytek na míru je dražší

Určitě počítejte i s tím, že nábytek na míru vás bude stát mnohem více peněz. Truhlář si za práci většinu vezme stejně jako za materiál. U nejrůznějších studií jdou ceny ještě výše, a to i vzhledem k vizualizaci ve 3D.

Na materiálu záleží

Hodně důležitý je i materiál. Například masivní nábytek představuje jakousi jistotu v tom, že vydrží velmi dlouhou dobu a vypadá perfektně. U lamina si tímto být jisti nemůžete. Výborné je i sklo, které musí být tvrzené. U kovových částí dbejte na to, aby byly vyrobeny z nerezu.

Nezapomínejte porovnávat ceny

V každém případě nezapomínejte na porovnání cen jednotlivých kusů nábytku. Každý eshop i kamenné prodejny nabízejí své zboží za odlišnou cenu. Koupit stejné zboží u některého prodejce dražší o několik tisíc korun by vás jistě mrzelo.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *