loz1

Tipy pro zařízení ložnice v minimalistickém stylu

Jednoduchost a elegance čistých tvarů a linií patří mezi nejoblíbenější současné trendy v oblasti interiérového designu. Místnosti zařízené v minimalistickém stylu však často vypadají ponuře nebo příliš sterilně. Jak se těmto častým chybám vyhnout?

Ložnici vždy dominuje postel

Základem minimalistického stylu jsou rovné, čisté linie bez zbytečných okras. Moderní postele se často zbavují například čela u nohou, které čistý design nehezky ruší. Často jde o masivní postele se skrytými úložnými prostory nebo naopak vzdušné kousky na vyšších nohách. Barvám vévodí syté i tlumené dřevěné odstíny nebo čistě bílá a černá. Postele jsou jednobarevné, u komod a dalšího nábytku poté dochází k prolínání maximálně dvou barev, které se jinak v interiéru běžně opakují.

Zajímavou variantou jsou i futonové postele s matrací, které jsou inspirovány japonskou bytovou kulturou. Kostra futonové postele je obvykle tvořena pevným laminem nebo dřevem s ozdobným prvkem v podobě čela. Součástí postele je vždy dřevěný laťový rošt a matrace ve snímatelném obalu volitelné barvy. Konstrukce i design futonových postelí je velmi jednoduchý a přitom neotřelý.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Detaily jsou důležité

Podmínkou elegantního minimalistického stylu jsou propracované detaily. Například noční stolek může tvořit jeden celek s postelí. Často ho nahrazuje také obyčejná polička upevněná ve zdi. Ukládací prostory jsou většinou skryté. V ložnici není více než jedna komoda a vestavěné skříně využívají prostor od podlahy až ke stropu jsou ukryté za zásuvnými dveřmi. Vše ladí s materiálem použitým pro výrobu postele nebo s barevnými textiliemi na ní. Rafinovaným detailem může být například bílý šuplík na komodě ze světlého dřeva, který má stejnou barvu jako lůžkoviny.

Nesmí chybět ani designová svítidla a bytové doplňky v co nejmenším počtu. Tlumené světlo vytvoří v ložnici příjemnou atmosféru. Výrazné barvy by se měly objevit pouze na doplňcích nebo ložnicových textiliích. Je mnohem snadnější vyměnit malý koberec nebo lampičku než například dvířka od šatní skříně.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví a ráda o něm píšu. Zkušeností mám hodně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *