Ucpaný odpad

Tipy, jak se zbavit zapáchajícího odpadu

Dnes si probereme vcelku rozšíření problém. Jste v kuchyni a ucítíte nepříjemný zápach z výlevky či jiného ústí odpadu. Podobně se to může stát také například v koupelně, kuchyně je však nejčastější, jelikož do odpadu sem a tam propadnou také zbytky jídel a podobně. Jak se proti tomuto zápachu bránit a odstranit jej? Například těmito triky.

Zkuste horkou vodu

První tip je velmi jednoduchý. Budeme při něm spoléhat jen a pouze na horkou vodu a její vlastnosti. Stačí se tedy vzít tuto horkou vodu a přímo ji nalejte do dřezu. Nečekejte na vychladnutí. Pokud vás trápí jen mírnější zápach v odpadu, pak je pravděpodobné, že právě tato, nejméně náročná metoda zabere. Pokud však cítíte silný zápach, budete muset přistoupit k sofistikovanějším prostředkům.

Jedlá soda s octem

Druhým a velmi častým trikem je ten, při němž používáme typické kuchyňské přísady – ocet a jedlou sodu. Jak při tomto procesu postupovat? Vezměte si asi hrneček jedlé sody a nasypte jej do útrob dřezu i okolo otvoru odpadu. Poté vezměte dva hrníčky octa a zalejte jedlou sodu. Nechejte výslednou směs bublat ve dřezu a zejména v odpadu. Potom, asi po pěti minutách, zalejte sodu s octem dostatkem horké vody, aby se směs spláchla.

Jedlá soda

Foto: Radek Štěpán

Jedlá soda s dalšími přísadami

Jedlá soda však nemusí být aplikována jen s octem. Dalším způsobem je spojení jedlé sody a citronové šťávy. Postup je však stejný jako u výše zmíněné aplikace sody s octem. Citronová šťáva vás sice vyjde asi na více peněz než ocet, ale zase bude vůně v kuchyni příjemnější. Poslední trikem je pak mocné spojení jedlé sody a esenciálních olejů. Zde postup spočívá v tom, že pro lepší vůni nasypete sodu, jako u předchozích variant a zakápnete ji dostatečným množstvím esenciálního oleje dle vašeho výběru. Pak opět po asi pěti minutách působení zalejte směs horkou vodou, abyste odpad od čističe vymyli.

Náhledové foto: Radek Štěpán

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *