Koberec

Tip na domácí čistič koberců

Čištění koberců je poměrně náročné, a to jak časově, tak i fyzicky. Díky našemu tipu budou koberce perfektně čisté a voňavé. Mimochodem čistit je bude jen jednou za půl roku. Dokonce se takto zbavíte i starých skvrn. Koberce pomáhají hromadit v bytech prach a nečistoty z okolního prostředí. Proto je nutné čistit je nejméně dvakrát ročně. Určitě neváhejte vyzkoušet tuto ověřenou metodu.

Tady je ten slibovaný recept na čistič koberců

Budeme potřebovat:

  • potravinový ocet 85 ml,
  • 1 polévkovou lžíci sody bikarbony,
  • 1 polévkovou lžíci pracího prášku
  • a nakonec horkou vodu

Jaký je postup?

Horkou vodu nalijte do nádoby tak, aby sahala 5 cm pod okraj. Dále přidejte ocet, jedlou sodu a prací prášek. Nezapomeňte dobře promíchat. Potom tuto směs jednoduše nalijte do nádoby s rozprašovačem a aplikujte na povrch koberce. Důkladně vyčistěte štětcem a opláchněte čistou vodou.

Díky tomuto levnému a zároveň rychlému čištění bude koberec čistý, a navíc mu dodáte příjemnou vůni.

Teď nějaká ta finta na suché čištění koberců

K čištění koberce použijte soli a sody v množství, které je potřebné pro váš koberec. Směsí pořádně posypte celý koberec. Do vláken následně vtírejte sůl a jedlou sodu. To je možné jen pomocí chodidla, nebo můžete využít kartáč.

Koberec

Foto: Pixabay

Působit nechte půl hodiny, ovšem lepší je nechat to přes noc. Koberec potom důkladně vysajte. Sami se můžete přesvědčit, že tento trik funguje, stačí se podívat, jak špinavá je směs sody a soli ve vysavači. Toto chemické čištění perfektně obnovuje a osvěžuje koberec s krátkým vlasem.

Skvrna od inkoustu

Inkoust je velmi nepříjemný, dokáže zničit jakékoli oděvy. Skvrny od něj lze ale vcelku jednoduše odstranit. Vystačíte si s hadříkem namočeným do horkého mléka. Ten na skvrnu položíte a necháte působit. Skvrna nakonec zmizí.

Skvrny způsobené zelenou zeleninou

Také zelená zelenina dokáže způsobit nepříjemné skvrny. Důkazem budiž třeba špenát nebo salát. Ideální je potřít povrch rozkrojenou bramborou. Práci pak dokončí obyčejný gel na holení.  

Skvrny od lepidla

Dostat je pryč lze s acetonem. Na kousku si ale vyzkoušejte, jestli v důsledku použití acetonu nemizí také barva. To nepotřebujete.

Náhledové foto: Pixabay

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Jitka Lenková Odpovědět

    V návodu na čištění koberce chybí údaj o množství horké vody. je sice hezké, že přesně uvedeno množství posad, ale kolik horké vody, toť otáza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *