Tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla nabízí ekonomické a ekologické vytápění interiéru

Otázka vytápění interiéru jakékoli nemovitosti je pro jejího majitele zásadní záležitostí. Není se čemu divit, jelikož právě na topení může buď ušetřit, anebo naopak utratit značné množství finančních prostředků. I proto se vyplatí zvolit co nejekonomičtější variantu vytápění. Tu v současné době představuje tepelné čerpadlo. Právě díky jeho levnému provozu lze ušetřit spousty peněz. Nevěříte? Přesvědčíme vás o tom v následujících řádcích. Zaměříme se i na typy těchto zařízení a doporučíme také prodejce.

Co je tepelné čerpadlo?

V současnosti jsou tepelná čerpadla často součástí mnohých diskuzí. I v nich je možné zjistit, že spousta lidí neví, oč se jedná. Abychom byli přesní, uvedeme vcelku jasnou definici. Ta hovoří o tom, že se jedná o zařízení, které pouze s menším množstvím energie umí proměnit entropické, tedy nevyužitelné, teplo na efektivní. Děje se tak za pomocí zvýšení teploty o pár desítek stupňů. Při tomto zvyšování teploty dochází k využití několika fyzikálních cyklů, a to vypařování, komprese a v neposlední řadě i kondenzace chladiva proudícího v uzavřeném cyklu.

Typy tepelných čerpadel

Rozlišujeme celkem tři základní typy tepelných čerpadel. Teplotních změn během roku využívají tepelná čerpadla vzduch- voda. Není u nich zapotřebí vysokých nákladů na zemní práce a výparník můžete umístit klidně do zahrady. Princip tepelného čerpadla země- voda spočívá v odebírání tepla ze země. Posledním typem tohoto zařízení je varianta voda-voda, jež pracuje na principu ohřevu vody ze spodního horkého rezervoáru.

Nakupujte u specialisty na vytápění

Jak již bylo řečeno, výhody tepelných čerpadel jsou nesporné. Ať už se rozhodnete pro jakoukoli variantu, určitě řešte celou situaci s profesionály. My doporučujeme společnost Ochsner Tepelná čerpadla, která má v oboru dlouholeté zkušenosti a řeší mimo zapojení čerpadel také servis.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *