Kabely od televize

Jak schovat kabely od televize

Televizor je součástí každé domácnosti a jeho provoz se samozřejmě neobejde bez několika důležitých kabelů. Jmenovat bychom mohli například HDMI kabel, Scart kabel, datový kabel anebo koaxiální kabel či přívod elektřiny. Prakticky vždycky ale vypadá televize s mnoha připojenými šňůrami značně neesteticky, a proto je zapotřebí situaci řešit co možná nejefektivněji tak, aby byly veškeré kabely dokonale ukryté. Možností je pochopitelně hned několik, a tak vám je přiblížíme v následujícím textu.

Integrované pouzdro na kabely

Jestliže řešíte televizi v novostavbě, měli byste přemýšlet o integrovaném pouzdře, které bude ve zdi. Jedná se v podstatě o schránku vedoucí od rozvodů elektřiny anebo od satelitního přijímače až k televizi. Mnohdy je tato schránka označována jako takzvaný husí krk. Ve zdi se vyseká potřebný otvor, kam se schránka umístí a následně obezdí za pomocí omítky. Budete tak mít jistotu, že kabely, jež se ve finální fázi otvorem provlečou, nebudou vůbec na očích. Cena plastového pouzdra se pohybuje v rámci několika desítek korun.

Lišty ukryjí kabely také

Pokud nechcete přistoupit k nejlepšímu stavebnímu řešení v podobě husích krků, můžete nakoupit i podlahové lišty, v nichž lze kabely ukrýt. K dispozici jsou jak v plastovém, tak i kovové a jiném provedení. Jejich vzhled ale není příliš vábný, takže celková kompozice televize s takto skrytými kabely nebude zcela optimální.

Další řešení ukrytí kabeláže

Samozřejmě je možné hovořit ještě o několika dalších řešeních. Pokud vám pohled na kabely nevadí a pouze potřebujete, aby se vám nepletly dohromady a nevytvářely nehezky vypadající shluky, pak pohodlně postačí pouze svorky, jimiž je připnete k sobě. Prodávají se malé kroužky, jimiž kabely provlečete. Dále bychom měli jmenovat nejrůznější navinovací organizéry anebo alternativu vedení kabelů po zdech.

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *