Kabely od televize
17/08/2016
Kategorie: Domácnost, Novinky

Jak schovat kabely od televize

Televizor je součástí každé domácnosti a jeho provoz se samozřejmě neobejde bez několika důležitých kabelů. Jmenovat bychom mohli například HDMI kabel, Scart kabel, datový kabel anebo koaxiální kabel či přívod elektřiny. Prakticky vždycky ale vypadá televize s mnoha připojenými šňůrami značně neesteticky, a proto je zapotřebí situaci řešit co možná nejefektivněji tak, aby byly veškeré kabely dokonale ukryté. Možností je pochopitelně hned několik, a tak vám je přiblížíme v následujícím textu.

Integrované pouzdro na kabely

Jestliže řešíte televizi v novostavbě, měli byste přemýšlet o integrovaném pouzdře, které bude ve zdi. Jedná se v podstatě o schránku vedoucí od rozvodů elektřiny anebo od satelitního přijímače až k televizi. Mnohdy je tato schránka označována jako takzvaný husí krk. Ve zdi se vyseká potřebný otvor, kam se schránka umístí a následně obezdí za pomocí omítky. Budete tak mít jistotu, že kabely, jež se ve finální fázi otvorem provlečou, nebudou vůbec na očích. Cena plastového pouzdra se pohybuje v rámci několika desítek korun.

Lišty ukryjí kabely také

Pokud nechcete přistoupit k nejlepšímu stavebnímu řešení v podobě husích krků, můžete nakoupit i podlahové lišty, v nichž lze kabely ukrýt. K dispozici jsou jak v plastovém, tak i kovové a jiném provedení. Jejich vzhled ale není příliš vábný, takže celková kompozice televize s takto skrytými kabely nebude zcela optimální.

Další řešení ukrytí kabeláže

Samozřejmě je možné hovořit ještě o několika dalších řešeních. Pokud vám pohled na kabely nevadí a pouze potřebujete, aby se vám nepletly dohromady a nevytvářely nehezky vypadající shluky, pak pohodlně postačí pouze svorky, jimiž je připnete k sobě. Prodávají se malé kroužky, jimiž kabely provlečete. Dále bychom měli jmenovat nejrůznější navinovací organizéry anebo alternativu vedení kabelů po zdech.

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.