Tady je návod, jak předcházet štípancům

Komár

Léto je tady, a mnoho lidí je připraveno strávit své dny venku — grilování na verandě, nebo aktivity kolem vody. Tyto aktivity mají jednu nepříjemnou společnou akci. Pod širým nebem se nacházejí v trávě a ve vzduchu komáři!

Sající komár
Zdroj: Foto Pixabay

Celý život jste magnetem na komáry a nepomáhá ani to, že žijete tam, kde je díky podnebí méně komárů. A jedna věc, která se vám opravdu nebude líbit, je skutečnost, že komáři (a mnoho dalších brouků) dnešní teplé podnebí také zbožňují. Neustále přemýšlíme o tom, proč komáři otravují několik jedinců, a další vůbec. Šokující je, že existuje několik důvodů, proč tomu tak je.

Proč komáři štípají některé jedince více než ostatní

Podle průzkumů mohou komáři otravovat kohokoli, ale přitahují je jedinci, kteří nosí tmavé oblečení nebo vůni, mají určitý druh krve a tělesnou teplotu nebo navštěvují místa, kde se jim daří, jako jsou oblasti se stojatou vodou.

Co tedy můžete udělat pro to, abyste omezili okusování

Snažte se vyhnout všemu, co je může přitahovat. Doporučujeme nenosit tmavé oblečení nebo intenzivně vonící vůně a vyhýbat se místům, kde žijí. Kromě toho můžete provést několik preventivních opatření, jako je aplikace repelentů a silnější oblečení, používání okenních sítí nebo zavedení zástěn v domácnosti.

Používejte řadu odstrašujících prostředků

Existuje tolik věcí, které můžeme udělat, abyste zastavili komáry, kteří k vám přiletí. Zde je několik preventivních opatření:

  • Vyměňte si levandulový mátový čisticí přípravek a kondicionér
  • Když jdete ven, noste silnější oblečení
  • Zapalte svíčky s citronelou nebo jiné pomůcky odpuzující hmyz.
  • Nainstalujte vnitřní past na lezoucí hmyz, která navíc funguje při chytání much z ovoce

Když jste v domě, mějte neustále připravený odpuzovač hmyzu, zejména elektrický, protože je tak jednoduchý na použití a okamžitě zastaví komáry v jejich činnosti. Ale když jste na cestách, noste s sebou tyto čtyři věci:

  • Sprej proti hmyzu
  • Krém na vědění
  • Antihistaminikum
  • Pero na kousnutí a svědění

Pokud se z vás stal spolehlivý magnet na komáry, věříme, že to pro vás bude mít význam. Neustále hledejte mnohem lepší způsoby, jak se zajistit před jedním z nejotravnějších protivníků!

Zdroj: homeincube.cz, idnes.cz

Náhledové foto: Pixabay