Kočkolit nejen pro kočku. Jak jej v domácnosti využít

kočka

Bez kočkolitu se neobejde žádný majitel kočky, který jí chce v bytě poskytnout maximální komfort a udělat vše pro to, aby bylo její soužití s člověkem skutečně bezproblémové. Co to ale kočkolit vlastně je? A skutečně je možné jej využít jen pro kočku? Anebo má kočkolit širší využití?

Kočkolit a domácnost

Kočkolit, tedy stelivo pro kočky, které má velice účinné absorpční schopnosti, nemusí sloužit jen domácím mazlíčkům. Díky svým vlastnostem se dá prakticky využít i v domácnosti nebo na zahradě. Především díky svému složení pohlcuje pachy a vstřebává vlhko. To se může hodit třeba ve skříních s oblečením. Postačí naplnit bavlněnou ponožku kočkolitem, a zavěsit jí mezi prádlo.

Ponožka s kočkolitem udrží prádlo nejen suché, ale také ho zbaví nechtěného pachu. Pokud potřebujete uskladnit po létě zimní oblečení, ani v tomto případě neváhejte použít stelivo pro kočky. Zimní bundy – a ostatně i deky – vydrží díky vstřebávání vlhka dlouhou dobu v suchu. Kočkolit lze prakticky využít i v boji proti pachu v botách nebo proti zápachu v odpadkovém koši.

Maminky, které mnohdy během dne vyhodí několik znehodnocených plenek do odpadkového koše, se potýkají s pachem, který se nelibě rozlézá po celém bytě. Položte proto na dno odpadkového koše kočkolit a rázem bude váš koš bez zápachu. Ani to však není vše.

kočka

Foto: Pixabay

Kočkolit a zahrada

Stelivem pro kočky můžeme vyhnat i nevítané hosty na zahradě. Jsou to krtci, kteří nesnesou zápach kočkolitu. Když jim nasypete do chodbiček trochu kočkolitu, krtci se rázem odeberou jinam.

Nezvyklé využití steliva můžete realizovat i ve vaší knihovně. Ponožku se stelivem umístěte mezi knihy vždy tak, aby byla v těsném kontaktu s knihami. Předejdete tak zbytečnému zvlhnutí jednotlivých stránek v knihách, které navíc ničí i strukturu vazby knih.

Zdroje informací: https://living.iprima.cz/stelivo-pro-kocky-skvele-pohlcuje-vlhkost-i-zapach-10-tipu-jak-netradicne-vyuzit-kockolit-113977

https://www.kupi.cz/magazin/clanek/16978-kocici-stelivo-dokaze-zachranit-vas-utopeny-telefon-i-odmlzit-sklo-u-auta

 Náhledové foto: Pixabay

Stylové bydlení je skvělé. Vím o něm hodně a chci se o to podělit.