Sušák do koupelny

Koupelna je prostorem, který je většinou využit pouze za účelem vlastního koupání, popřípadě přebalování dětí a řešení osobní hygieny. K tomu je ale nezbytné mít kvalitní vybavení interiéru, které vám pomůže k maximálnímu komfortu. Nedílnou součástí této místnosti by měl být také funkční a designově povedený sušák do koupelny. Jsou to právě sušáky na prádlo, respektive na ručníky, které mohou v koupelně chybět. Podívejme se podrobněji na modely určené na ručníky.

Sušák na zdi

Klasiku představuje zejména sušák na zdi, který se vyrábí v provedení teleskopických výsuvných tyčí, na něž se pohodlně zavěšují ručníky, popřípadě svršky. Poměrně oblíbený je ale také sušák na radiátor, u kterého je výhodné hlavně, to že ručníky budou během několika málo okamžiků úplně suché a vy budete mít naprostý komfort ve všem. V letním období sice otopný žebřík zpravidla nefunguje, nicméně i tak můžete ručníky na topení bez větších problémů mít. Sušák na zdi může ovšem zabrat zbytečně velký prostor.

Stropní sušák

Velmi oblíbený je v současnosti stropní sušák, který se dokáže prostorově maximálně přizpůsobit a vypadá zdánlivě nenápadně. V současnosti jsou takovéto sušáky k dostání v nerezových variantách, nebo v plastu. Určitě není od věci se na tento model podívat a popřemýšlet o tom, jestli jej zakoupit. Problém s ním může nastat hlavně v domácnostech, které mají sádrokartonové stropy. Tady je nutné vrtat pouze do nosných trámů či konstrukce.

Pozor na plastové věšáky

Značně nekvalitní jsou plastové věšáky, které se lepí na zeď. Jde sice o absolutně nejlevnější variantu, nicméně cena odpovídá konečné kvalitě. Věšáky jednak nevypadají vůbec vzhledně a moderně a jednak také po velmi krátké době odpadnou a nebudou plnit svou funkci. I proto je vhodnější se jejich využití vyvarovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.