Sůl nad zlato nejen v kuchyni. S čím vším pomůže v domácnosti

sůl

Sůl má každý z nás doma. Je nepostradatelnou ingrediencí v kuchyni. Dokáže ovšem být ocenitelným a účinným pomocníkem. Při jakých prekérních situacích se na ni můžete spolehnout? Věřte, mnohé vás zajisté překvapí. Své o tom koneckonců věděly už naše babičky.

Likvidátor zápachu

Trápí vás zapáchající odpad? Vyzkoušejte sůl. Připravte si ½ hrnku soli, přidejte 1 litr horké vody a nalijte do umyvadla. Nechte působit a poté propláchněte vodou.

Jak odstranit zápach z rukou od cibule či ryb? Každý to zajisté zná, jak je těžké se toho zbavit. Spolehněte se na sůl. Odstranění zápachu ryb je snadné a jednoduché. Na ruce si nakapejte šťávu z citronu posypanou solí, pak stačí rozetřít, nechat chvíli působit a pak už jen opláchnete a ruce usušíte. A hle, po zápachu ani stopy. Stejně tak hravě se zbavíte zápachu na rukou po cibuli. Zde stačí navlhčit ruce vodou, posypat solí a rozetřít, jako byste si drhli ruce mýdlem. Pak už jen opláchnout.

Trable s vínem či žehličkou

Rádi si dáte sklenku dobrého červeného vínka? Jenže ejhle, stane se a máte červené víno na oblečení? Pak ho rychle sundejte, posolte, zakápněte citronem. Výsledek uvidíte sami. Po skvrně nebude ani památka.

Při pravidelném žehlení se často stává, že se na žehličce přichytávají nečistoty, zkrátka taková divná mazlavá hmota. Možná jste už zkoušeli vše možné a marně. Tak zkuste sůl. Stačí nasypat na kus papíru sůl a po tomto papíře přejet žehličkou v rozžhaveném stavu. Tímto dojde k odstranění těchto lepivých ploch.

váza

Foto: Pixabay

Zašlá váza a udržení řezaných květin

Máte oblíbenou vázu, ale už se na ní podepsaly roky? Je zkrátka zašlá, a přesto se jí nechcete vzdát? Však by byla škoda ji vyhodit. Dejte do ní sůl, vodu a nechte přes noc odstát. Pak už stačí jen protřepat a umýt kuchyňskou houbičkou.

A jak zajistit, aby vám v té váze vydržely řezané květiny déle živé? Stačí dát špetku soli do vody s květinami. Vydrží o poznání déle.

Zdroj: kucharidodomu.cz, ireceptar.cz

Náhledové foto: Pixabay