sauna

Stavba sauny

Saunování patří bezesporu nejen ke zdravému životnímu stylu, ale i k příjemné zábavě, jíž se oddávají mnozí lidé. Rozhodně není problém navštívit saunu jak v mnohých hotelech, tak i ve sportovních centrech. Pokud se ale budete chtít saunovat přímo doma, pak je ideální vybudovat si vlastní saunu buď přímo v interiéru domu, anebo na zahradě. Možností postavení vlastní nové sauny je celá řada, přičemž každá sauna stojí z pohledu nákladů různé peníze. Podívejme se tedy na postup stavby různých typů saun.

Postup stavby dřevěné venkovní sauny

Stavba venkovní dřevěné sauny je nejjednodušší a také nejlevnější. Na počátku si postavíme dřevěný rám z nařezaných hranolů. Ten bude sloužit jako kostra sauny a jako opěrný systém. Mezi hranoly následně vložíme přírodní izolaci, kterou bude tvořit minerální vata. Samozřejmostí musí být i parozábrana. Důležité bude dále namontování palubních desek z vnitřní části sauny. Ty stačí chytit za pomocí vrutů do samotné konstrukce sauny. Podlahu můžete řešit za pomocí klasických dlaždic, jež jsou primárně určeny do koupelny.

Postup stavby zděné venkovní sauny

Postup stavby zděné sauny je podobný, jak je tomu u předchozího typu sauny s tím, že dřevěnou saunu prakticky integrujeme do zděného prostoru. Na počátku tedy hranoly musíme pevně chytit do zdí a vytvořit tak kostru sauny, do které stejně jako v předchozím případě dáme minerální vatu a z vnitřní strany palubní desky. Vnější strana sauny se dá obložit kachlíky, takže bude vypadat jednolitě v jakémkoli interiéru.

Možnosti interiérové sauny

Rozhodnete-li se pro interiérovou saunu, bude zapotřebí přemýšlet i o tom, jaký typ byste chtěli doma mít. Poměrně oblíbené jsou především infra sauny. Ty dokážou vytvořit skvělou atmosféru za solidní peníze. Prodej saun tohoto typu je docela pestrý. Koupit si tak infra saunu můžete v celkovém provedení kdekoli. Asi nejméně oblíbená je v interiéru parní sauna, jejíž existence může při nevhodné izolaci vyvolávat vysokou vlhkost.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *