Staráte se správně o svoji ledničku? Tyhle tipy oceníte

lednice

Lednici má doma úplně každý. Nepostradatelný pomocník do každé domácnosti, na který se spoléháme, když potřebujeme uchovat potraviny čerstvé. Ačkoli ji máme doma všichni, ruku na srdce – kolik z nás se o lednici stará tak, jak si zaslouží?

Praktické tipy, jak se starat o lednici

Kdekdo by řekl „co na tom je?„, vždyť stačí ledničku čas od času vytřít a je po starostech. Jenže lednice si toho zaslouží mnohem více a my vám s našimi praktickými tipy poradíme, jak se o ni správně starat. Možná vás překvapí, co všechno jste nedělali.

lednice

Foto: Pexels

Pravidelně kontrolujte těsnění

Gumové těsnění okolo dveří není jen tak pro legraci. Udržovat byste ho měli nejen kvůli čistotě, aby se v prostoru nedržely bakterie, drobky a jiné nečistoty (třeba i plíseň), ale pravidelně mu věnujte pozornost i proto, abyste případně zjistili, že nedoléhá nebo je poškozené. Když je těsnění „mimo kondici“, pak vniká dovnitř lednice více tepla a tím se zvyšuje spotřeba elektrické energie.

Pozor na prázdnou lednici

Prázdná lednice nikoho nepotěší, co si budeme povídat. Jednak není z čeho vařit, nenajdete v ní nic dobrého na zub a prázdná lednice také zvyšuje spotřebu elektrické energie. Překvapuje vás to a ptáte se proč? Je to dáno tím, že prázdná lednice musí mnohem více chladit, to zvedá spotřebu. Pro ideální funkčnost ji udržujte plnou asi na 70 %. Chladné potraviny udrží stabilní teplotu a sníží spotřebu vynaloženou na chlazení.

Nastavte správnou teplotu

I nastavení správné teploty je velmi důležité. Za ideální teplotu v prostoru lednice se považuje 5 °C, v mrazáku pak -18°C.

Vyberte vhodné místo

Pro lednici vyberte takové místo, které není ani příliš chladné, ani příliš teplé. Věděli jste, že každý stupeň nad 20 °C dokáže zvýšit spotřebu vaší lednice o 4-6%? Nezapomínejte dodržet alespoň 10 cm za lednicí, odkud lednice odvádí nejvíce tepla. Pozor také na umístění poblíž topení.

 

 

 

Zdroj: https://www.homeincube.cz/10-tipu-jak-spravne-pecovat-o-chladnicku/
Náhledové foto: Pexels

Bydlení a zahrada mě baví. Ráda se podělím o své zkušenosti.