Kvalitní robotický vysavač ukáže, kde všude byl

Robotický vysavač

Mezi nejméně oblíbené domácí práce se řadí bezesporu úklid. V pravidelných intervalech jej ale realizovat bezesporu musíme. Jinak bychom riskovali jak vlastní zdraví, tak i pověst. Vždyť pustit návštěvu do interiéru, kde jsou podlahy pokryté prachem není zrovna ideální. Právě z toho důvodu se vyplatí řešit hlavně to, jakým způsobem si úklid jako takový usnadnit. Alternativ existuje spousta. Hodně dobrou volbu představuje především pořízení robotického vysavače, který skoro všechno zvládne za vás. Zapomeňte na pověru, že robotické vysavače nejsou důmyslné.

Co je třeba u vysavačů sledovat

Pochopitelně hlavně samotnou baterii a konstrukci vysavače. Baterie by měla vydržet více než 200 hodin. Mnohé se vyznačují zejména levnými plasty. Ty příliš kvality nepřinesou a často se odlupují. Samozřejmostí musí být také HEPA filtry a schopnost robota vysávat i zvířecí chlupy a ty nejdrobnější nečistoty. Ideální je se ale zaměřit především na chytré funkce.Robotický vysavačFoto: Radek Štěpán

Robot musí i mluvit

Jednoznačně. Třeba takový robotický vysavač Lauben LaserVac 52BBLauben LaserVac 52BB to zvládne bez větších problémů. Když jsme ho testovali, mluvil na nás anglicky co chvíli takřka při každém povelu. Jeho propojení s mobilní aplikací je obdivuhodné. Na displeji mobilního telefonu si velmi jednoduše zjistíte všechno a naplánujete úklid dle potřeby. Vysavač se dokonce může v polovině úklidu dostat do dokovací stanice, dobít a následně opět zahájit úklid.

Víte, kde byl

Moderní vysavač musí zaznamenat svůj pohyb. Jinými slovy, pomocí chytrých senzorů zmaluje interiér a jednotlivé místnosti. Následně se už jednoduše všechno zobrazuje přímo na displeji mobilu, takže víte, kde všude přístroj byl. Sami si můžete naplánovat úklid, aby uklidil tak, kde je to třeba. Aplikace musí být pochopitelně v češtině. Robotický vysavač

Foto: Radek Štěpán

Mytí podlahy jako nezbytnost

Ideální je volit modely, které umí také umýt podlahu. Třeba takový robotický vysavač ETA Master 5229 90000 to zvládne také. My jsme vyzkoušeli zmiňovaný model od Laubenu a podlaha byla skutečně čistá.

Zdroje info: lauben.cz, b2b.elem6.com

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.