Stačí tato směs do bubnu a pračka se sama vyčistí

Pračka

Máte také potíže s tím, že nemůžete dobře vyčistit vnitřní prostory vaší pračky? Může to představovat problém. Špinavé útroby pračky se moc nekamarádí s náležitým praním a čistým oblečením. Proto je nutné čistotu prostoru pračky řešit. A my si dnes představíme jednoduchý způsob, který vám pomůže.

Co budete potřebovat

Na tento trik si připravte jen tři přísady. Jde o jeden kilogram krystalické sody. Tu můžete sehnat buď v drogerii nebo v prodejnách se zemědělskými potřebami. Dále si přichystejte čtyři litry obyčejné vody, no a poslední přísadou bude ocet. Toho budete potřebovat jeden litr.

Pračka

Foto: Pixabay

Jak čistící roztok použít

Jak tedy s výše uvedenými surovinami naložit? Přímo do bubnu pračky nalijte čtyři litry vody a dále přidejte krystalickou sodu, kterou rozmícháte v troše vroucí vody. Následně zavřete buben pračky a nastavte nejdelší program, který vám umožňuje vaše pračka. Stejně tak zvolte nejvyšší teplotu a zvolte možnost bez takzvané předpírky.  Když vaše pračka ukončí prací cyklus, přidejte ocet tím, že jej nalejete do přihrádky pro prací prášek, a zopakujte program, který jste již jednou spustili.

Jak čištění funguje

Jak to, že jde o tak účinný způsob čištění vnitřních prostor vaší pračky? Klíčové jsou dvě přísady – krystalická soda a ocet. Krystalická soda rozpustí nečistoty, které v pračce nemají co dělat, avšak časem používání přístroje je jejich přítomnost nevyhnutelná. Jde například o vodný kámen, vlasy, kousky tkanin. Všechny tyto věci dokáže krystalická soda rozpustit. Ocet potom zase působí dezinfekčně, když ničí zárodky plísní a odstraňuje zápach z pračky. Stejně tak ocet rozpouští hořečnaté či vápenité soli. Ty mohou v dlouhodobém horizontu ničit vnitřek pračky. Jde však o složku všech běžných pracích prostředků. Jejich usazování se tak nevyhnete. Ocet je však dokáže odstranit.

Náhledové foto: Pixabay

Jan Mikulín - profile photo

Jak bydlet co nejlépe? Vychytávek v domácnosti je spousta. O některé se s vámi podělím.