1390037_83631706

Srovnání cen energie nabízí maximální úsporu

Energetická úspora by měla být pro majitele jakéhokoli rodinného domku na jedné z předních pozic. Ušetřit se dá na jakékoli energii, a to hned několika různými způsoby. Podívejme se tedy podrobněji především na úsporu na elektrické energii a také na plynu. Cenově se můžete dostat určitě někam jinam, než jste třeba momentálně u konkrétního dodavatele. Uspořit lze ale i třeba různými změnami ve vybavení interiéru. Pojďme tedy na potenciální úsporu postupně a podrobněji.

Ceny plynu se značně liší

Nejvyšší úspory může přinést srovnání ceny plynu. Statisticky je dokázáno, že skoro každý odběratel plynu mění dodavatele po tom, co si provede komplexní srovnání cen plynu. Od roku 2007 na to má každý člověk právo a neexistuje nejmenší důvod, proč by měl někdo platit peníze navíc za stejnou dodávku plynu. Celková cena plynu je do určité míry fixně dána a 2/3 ceny si již ovlivňuje sám dodavatel. Právě tady je prostor, kdy můžete jako odběratelé ušetřit. Stačí si provést jen online porovnání ceny dodávek a budete ihned vědět, na čem jste.

Srovnání cen elektřiny je nutností

Cena elektrické energie v Evropě nestagnuje a jde naopak spíše dolů. Koncoví zákazníci v tuzemsku tento fakt ale nijak nepocítí a naopak spíše budou řešit zdražení dodávek elektřiny. Najdou se ale i dodavatelé, kteří nabízejí ceny stejné anebo dokonce nižší. Vy jako majitel nemovitosti to poznáte pouze tak, že si provedete srovnání cen elektřiny online. Stačit vám k tomu bude jen orientační velikost nemovitosti, druh jističe a v neposlední řadě i současný dodavatel energie a sazba.

Jak lze ještě ušetřit na energii?

Pro úsporu na energiích je vhodné také navštívit web ERÚ, který také nabídne různé novinky a možnosti z hlediska dodávek energie. Jinak se určitě vrhněte i na zateplení domu a na opatření nemovitosti novými kvalitními okny. Každopádně se také informujte o možnostech vytápění za pomocí tepelného čerpadla anebo fotovoltaických panelů.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

1 komentář

  1. Josef Odpovědět

    Máme nový barák a vytápět ho není vůbec levná záležitost. Hledali jsme úspory, první co jsme se rozhodli, tak bylo podívat se po novém dodavateli energii. A když jsme to udělali, teprve potom jsme zjistili kolik se dá ušetřit. Nakonec jsme se rozhodli pro Comfort Energy. Také pomohla výměna oken a chytáme se zateplení půdy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *