Snažte se vylepšit vzhled svého zrcadla

Zrcadlo 1

Při rekonstrukci koupelny se často ignoruje zrcadlo. Zastaralé obklady a instalace mohou být nahrazeny, ale obyčejné, a přesto funkční zrcadlo po stavbě nejčastěji zůstává zachováno. Zde je několik způsobů, jak vylepšit nudné zrcadlo, aniž byste museli investovat spoustu času nebo peněz do nového.

Jak si poradit se svým zrcadlem v koupelně

Základní, „stavitelská“ zrcadla v koupelně byla pravděpodobně nejlevnější dostupnou volbou v době, kdy byla vaše domácnost uprostřed prací (renovována). Obvykle se jedná o obyčejné, obdélníkové kusy bez rámu nebo okraje, které jsou v podstatě jen připevněny ke zdi. Svou práci odvedou, ale pro stylistické uspořádání místnosti toho moc neudělají. Zde je řada způsobů, jak to změnit:

Vyberte vhodný rám

Zrcadlo 2
Foto: Pixabay

Nejběžnějším způsobem, jak vylepšit koupelnu, který je určen pro tyto situace, je zahrnout několik druhů rámů. Největší výhodou je, že zrcadlo není třeba odstraňovat – můžete v podstatě umístit svůj „rám“ kolem zrcadla a připevnit ho ke zdi buď jako celý rám, nebo po částech. Existuje několik odlišných metod, které budete moci použít v závislosti na velikosti vašeho zrcadla, ale tyto osvěžující kroky vás provedou tím, jak vytvořit základní rám.

Využijte dekorační lišty

Zrcadlo 3
Foto: Pixabay

Chcete-li dosáhnout klasičtějšího, formálnějšího vzhledu, zvažte využití dekoračních lišt kolem zrcadla ve vaší koupelně. Jde o lišty, které ze zrcadla vytvoří něco jako výstavní obraz ve staré galerii. Je jen na vás, jaký typ dekoračních lišt použijete. Jen nezapomeňte na následující – dvakrát měř, jednou řež! Přinejhorším, musíte skočit pro náhradní díly.

Nezapomeňme ani na umělou zeleň

To sice nebude fungovat pro každý druh stylistického vzhledu, ale ti, kteří se snaží najít atmosféru více přátelskou nebo uvolněnou, možná budou muset zvážit vytvoření rámu kolem jejich koupelnového zrcadla za pomocí umělých listů, zeleně a květin.

Metoda je obecně velmi jednoduchá, ale ještě, než se pustíte do díla, budete muset udělat zkušební kolo na kartonu určité velikosti, abyste si vše naaranžovali a viděli, jak to bude vypadat. Následně jen v podstatě připevníte květy a zeleň k vnějšímu okraji zrcadla za pomocí horké lepící pistole. Nemusíte ani tak orámovat úplně celé zrcadlo, jako je tomu na různých obrázcích, kde zeleň pokrývá zrcadlo z jednoho rohu do druhého.

Zdroje info: lifehacker.com, bestlifeonline.com

Náhledové foto: Pixabay