Skvělý krejčířský trik jak nabrousit nůžky za pár vteřin

Nůžky

Snažili jste se doma ustřihnout papír nebo cokoli jiného nůžkami a nějak se vám nedařilo? Zřejmě je máte úplně tupé. Nic zvláštního, každé ostří se za určitou dobu otupí. Je-li tomu tak, nezbývá nic jiného než nechat nůžky naostřit. Není ovšem nezbytně nutné vyhledávat profesionální pomoc. Vystačíte si doma sami. Stačí velmi jednoduchý trik, jejž vám v následujících řádcích představíme.

Jednoduchý trik s jehlou

Mnohdy postačí k naostření nůžek obyčejná jehla. Tu vložíte jednoduše mezi čepele a zkusíte jemně stříhat tak, jako byste postupovali s papírem. Jehla bude doslova běhat mezi oběma čepelemi. Stačí projet tak zhruba dvakrát až třikrát a nůžky by měly být perfektně naostřené. Zkoušejte takto nabrousit jen klasické nůžky s rovnými čepelemi, s jinými to pochopitelně nefunguje.

NůžkyFoto: Radek Štěpán

Když jsou nůžky uvolněné ve středu

Pozor i na tuto situaci. Mnozí lidé si myslí, že mají nůžky úplně tupé, nicméně jsou jen uvolněné ve svém středu. Stříhání je u nich pak také mizerné. Často je stačí pouze dotáhnout a máte vyhráno. Ostření nemusí být zapotřebí.

NůžkyFoto: Radek Štěpán

Smirkový papír

I ten může perfektně fungovat. Použít byste určitě měli ten nejjemnější papír. Ostrý brusný by vám nůžky spíše zlikvidoval. Brousit takto lze klidně i obyčejné manikúrní nůžky. Ty by měly být také dokonale ostré.NůžkyFoto: Radek Štěpán

Alobal a drátěnka v akci

Nabroušení nůžek se můžete dočkat i tehdy, když budete přestříhávat alobal na tenké pásky. Nic moc složitého to není. Jinak není problém párkrát střihnout také do drátěnky. Ideálně nad odpadkovým košem, jelikož můžete ustříhnout kousky, které jsou vcelku ostré a mohly by vás zranit.

Zdroj info: https://tojenapad.dobrenoviny.sk/ako-naostrit-tupe-noznice/

Náhledové foto: Radek Štěpán

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.