Vaření kukuřice

Skvělé triky pro uvaření nejlepší kukuřice

Milujete chuť vařené kukuřice a nedokážete si bez ní váš jídelníček představit? Pokud ano, rozhodně je třeba ji připravit co možná nejlépe. Možná si řeknete, že bohatě stačí kukuřici ponořit do vody a osolit. Následně se pak vaří až do doby, než pořádně změkne a bude k jídlu. Určitě tomu tak ale není. Postup je poněkud odlišný a specifický. Nikoli však složitý. Jak tedy na uvaření té nejlepší kukuřice.

Vyberte správně a nechte ji před vařením stát ve vodě

V první řadě je třeba zakoupit tu správnou kukuřici. Mělo by se jednat o kukuřici cukrovou. Jestliže budete brát kukuřici z pole, jedná se totiž o kukuřici krmnou. Ta není vůbec tak sladká jako cukrová a ani chuťově celkově nijak neupoutá pozornost. Ušetřit se tímto způsobem na úkor kvality rozhodně nevyplatí. Před vařením je třeba kukuřici zbavit vlasů a listů. Poté se dá kukuřice do hrnce a zaleje vodou. Ideálně by se takto měla nechat cca 1 až 2 hodiny odstát. Zrna změknou a kukuřice pak bude ještě lepší.

Vařená kukuřice

Vařená kukuřice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Při vaření nezapomeňte na máslo

Vyndáte kukuřici a hrnec po zmiňované době dáte na sporák a vodu v hrnci přiveďte k varu. Když zavře, můžete do ní dát kukuřici. Vodu je zapotřebí osolit až 5 minut před koncem vaření. Zrna tak budou maximálně jemná. Do hrnce se také vyplatí dát kousek másla. Vařit by se kukuřice měla cca kolem 20 minut. Nakonec bude maximálně měkká a chuťově skvělá. Ostatně přesvědčíte se nakonec sami.

Vaření kukuřice

Vaření kukuřice: Zdroj obrázku Pixabay.com

Kukuřice si musí odpočinout

Když se kukuřice uvaří, je zapotřebí slít vodu. Hrnec pak opatřete pokličkou a kompletně zabalte do čisté utěrky. takto by měla kukuřice v hrnci stát dalších 20 minut. Pak už můžete bez problémů kukuřici vyjmout a servírovat. Nebude až tak horká a můžete si být jistí, že se s takto připravenou vařenou kukuřicí chuťově zavděčíte i náročnější návštěvě.

Vaření kukuřice: Zdroj náhledového obrázku Pixabay.com

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *