Škrabadlo pro kočky

Škrabadlo pro kočky jako důležitá součást vaší domácnosti

Máte doma kočku? Pak jistě víte, že se jedná mnohdy o neposedné zvíře. Čas od času najdete rozškrábané povlečení, potahy na sedací soupravě nebo rozházené a poničené papuče. Bohužel jde o přirozenou činnost kočky, která si prostě a jednoduše potřebuje brousit své drápky. Z toho důvodu se vyplatí pořídit spolehlivé škrabadlo, díky němuž se všech patálií vyvarujete. Jak ale vybrat to správné? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Škrabadlo pro kočky

Zdroj obrázku: fera24.cz

Typ škrabadla v hlavní roli

V první řadě je zapotřebí promyslet, o jaký typ škrabadla budete mít vlastně zájem. Na trhu jich existuje hned několik. My se na ně podíváme podrobněji.

Škrabadla na stěnu

Pokud chcete, aby se kočka neotírala o stěnu, pak ji vybavte škrabadlem. Právě tady si může ostřit své drápky a otírat svůj kožich. Pozor je zapotřebí dát pouze na včasnou výměnu škrabadla, aby nedošlo k poškození stěny.

Závěsné variace

Jsou ideální do bytů s poměrně minimalistickými rozměry. Škrabadlo pro kočky jednoduše zavěsíte tak, aby dosahovalo na zem. Kočka si velmi rychle zvykne a bude ho používat.

Kombinace s domečky

Rádi byste svému mazlíkovi dopřáli maximální komfort? Pak zvolte celou sestavu různých domků, jejichž součástí jsou právě škrabadla pro kočky. I ta vaše si tady najde svůj druhý domov a bude se jí líbit prolézat mezi jednotlivými součástmi domků a škrabadly.

Škrabadlo pro kočky

Zdroj obrázku: fera24.cz

Z jakého materiálu je škrabadlo vyrobeno?

Může jich být hned několik. Na nástěnná se jako základ používají tradičně dřevěné destičky. Jinak je velmi oblíbený také karton. Vždyť jeho využití rozhodně stojí za to. Je lehký, kočka se o něj bude ráda otírat. Tolik toho ale nemusí vydržet. Výbornou volbou jsou nejrůznější škrabadla obalená sisalem. Ten už dokáže určitou dobu vydržet i působení hodně ostrých drápků.

A co design a ostatní aspekty?

I tady stojí za to přizpůsobit se charakteru daného interiéru. Mnohá škrabadla mohou vypadat moc hezky. Třeba v bílo šedé kombinaci rozhodně do bytu daný model zapadne. V eshopu Fera24 si jistě vyberete.

Zdroj náhledového obrázku: fera24.cz

Bydlení mě baví. Rád se s vámi podělím o své zkušenosti.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *